عشق بلاعوض
چهارشنبه 23 مهر 1399 ساعت 04:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی لژیون سوم | ( نظرات )
هفته ایجنت و مرزبان بهانه ای شد تا گفتگو صمیمانه ای با ایجنت محترم و مرزبانان شعبه کاسپین داشته باشیم.


سحر دیدم درخت ارغوانی

کشیده سر به بام خسته جانی

به گوش ارغوان، آهسته گفتم

بهارت خوش که فکر دیگرانی

سلام دوستان محمدرضا هستم یک مسافر؛


با توجه به چند دوره خدمت شما در مرزبانی، این جایگاه را چگونه توصیف می‌کنید؟

سه دوره و نصفی مرزبان بوده‌ام و جالب این است که در شعبه قزوین چون از روز اول و افتتاحیه حضور داشتم در آن سال‌هایی که مرزبان هم نبوده‌ام به نحوی مرزبان بوده‌ام و همیشه جوری بوده که جایگاه خدمتی در این شعبه داشته‌ام .

جایگاه مرزبانی بسیار ارزشمند است و از جایگاه‌های خدمتی می‌باشد که در کنگره ۶۰ بسیار باارزش و ویژه است.

 عزیزان خدمت گذار مرزبانی با تمام وجود وقت و انرژی می‌گذارند و ابزار آنها  عشق و محبت و انتقال این عشق به هم نوعان خودشان، چه تازه واردین، چه سفر اولی و چه سفر دومی می‌باشد و برای شخص من مرزبانی بسیار باارزش است و همیشه سعی کرده‌ام احترام این جایگاه را حفظ کنم و همیشه در هر شعبه‌ای دوست دارم قدردان عزیزانی که شال مرزبانی دارند باشم .

 

به‌عنوان ایجنت محترم  شعبه، نظرتان را در مورد این جایگاه بفرمایید:

قبل از اینکه بنده این افتخار نصیبم شود، در این شعبه آقا کوروش ایجنت نمایندگی بودند و به‌صورتی شعبه را چیده بودند که نیاز به تغییری نبود و بعدازاینکه ایجنت شدم با تفکر به این نتیجه رسیدم که به ساختار تشکیل‌شده از سمت آقا کوروش دست نزنم. 

بعضی‌اوقات کاری نکردن بسیار سخت می‌باشد و من هم تقریباً کاری نکردم  و ساختار به‌گونه‌ای بود که کارها به نحو احسن پیش می‌رفت و همین حس و حال و سیستم به مرزبانی دوره بعد هم منتقل شد، مرزبان‌های جدید هم الگو گرفتند و این کار به بهترین شکل در شعبه ما انجام می‌شود. 

فکر می‌کنم مرزبان‌ها تمام کار را به بهترین شکل انجام می‌دهند و اگر سؤالی بود من در حد توان خودم و آموزش‌هایی که گرفته‌ام، انتقال می‌دهم .

به همه مرزبان‌های عزیز و زحمت‌کش که در آخر دوره قرار دارند خسته نباشید میگویم و جایگاه ایجنت همان‌طور که آقای مهندس فرمودند اجرایی نیست و حالت یک بزرگ‌تر و پدر دلسوز می‌باشد که اگر شرایطی پیش آمد که گروه مرزبانی نیاز به راهنمایی داشتند اینجا ایجنت نقشش را ایفا می‌کند که در صورت لزوم راهنمایی‌های لازم را انجام دهد .

 

کلام آخر....

افتخار می‌کنم عضو کنگره‌ام و همیشه بابت اینکه مصرف‌کننده شدم و توانستم اینجا باشم خدا را شاکر هستم، بودن بین بچه‌های کنگره خیلی حس خوبی دارد و لذت‌بخش است . 

چند وقت پیش تغییر شغل دادم و در اولین صحبتی  که کردم تأکید کردم روزهای یکشنبه، سه شنبه و پنج شنبه از ساعت ۱۴ به بعد حضور ندارم و اگر قبول نمی‌کردند، آن کار را نمی‌پذیرفتم .

کنگره جزئی از زندگی ما شده و از این‌که بین همه شما اعضای محترم نمایندگی کاسپین حضور دارم واقعاً خوشحالم و افتخار می‌کنم، به خودم می‌بالم و مرسی که هستید و اگر حضور نداشتید بودن ما هم بدون معنی می‌باشد و از اینکه کنار شما هستم حس خیلی خوبی دارم و دوستتان دارم و امیدوارم که در دوره خدمتی بنده اگر کم و کاستی بوده به بزرگی خود ببخشید و همچنان از شما تشکر و قدردانی می‌کنم که اجازه دادید خدمتگزار کوچکی در کنار شما عزیزان باشم .

نمایندگی کاسپین همیشه در همه مسائل، چه علمی و خدمتی و مالی از نمایندگی‌های خوب بود و امیدوارم که سالیان سال این روند ادامه داشته باشد تا انشالله بتوانیم به‌زودی زود جایی را خریداری کنیم و  اجاره‌نشین نباشیم .

سلام دوستان منوچهر هستم یک مسافر؛


هدفتان از خدمت در جایگاه مرزبانی را بفرمایید :

در کنگره ۶۰ هر جایگاه که خدمت می‌کنیم، هدف آموزش گرفتن خودمان می‌باشد، آقای مهندس که در رأس قرار دارند میگویند من برای خودم در کنگره حضور دارم .

در مرزبانی روی نقطه تحمل و نقطه‌ضعف‌ها باید کار کرد و ازنظر من یکی از بالاترین جایگاه‌های خدمتی می‌باشد و چون با همه در ارتباط هستی، خواه‌ناخواه روی نقطه تحمل کار می‌شود تا بتوان معرفت، عدالت و عمل صالح را به نحو احسن پیاده کرد .

 

با توجه به پایان رسیدن دوره خدمتی شما در مرزبانی چه حس و حالی دارید؟

جواب دادن این مسئله هم سخت و هم سهل است، همان‌طور که گفته می‌شود وقتی به روزهای آخر جایگاه مرزبانی نزدیک می‌شوم و چون این جایگاه ویژه است، از تحویل دادن این مسئولیت یک مقدار حس و حال منفی دارم که امیدوارم بتوانم به آن روند حس خوب و خدمتی در جایگاه‌های دیگر کنگره ۶۰ برسم .

 

سلام دوستان مجید هستم یک مسافر؛


محدودیت‌های دوره کرونا  چه تأثیری بر روی عملکرد شما داشت؟

بر روی عملکرد ما تأثیری نداشت؛ شاید یک جاهایی سخت‌تر بود ولی در حالت کلی بر روی شرایط درمان بچه‌ها خیلی تأثیر داشت و واقعاً نگران عزیزان تازه‌وارد بودم زیرا شرایط قبلی در شعبه وجود نداشت ولی در عملکرد ما تأثیری نگذاشت و باوجود سختی بیشتری ک داشتیم، لذت و شیرینی بیشتری هم وجود داشت .

 

جایگاه مرزبانی را چگونه توصیف می‌کنید؟

 جایگاه مرزبانی تجربه‌ای ماوراتر ازآنچه در تخیل و تصورت هست می‌باشد .

در کنگره ۶۰ تمام جایگاه‌های خدمتی از نگهبان نظم تا میکروفن گردان، دبیر و نگهبان و کمک راهنمای تازه واردین را تجربه کرده‌ام ولی واقعاً مرزبانی یک مقوله و معجون شفابخش دیگر است زیرا آموزش‌هایی که در مرزبانی می‌بینی را بعید میدانم در هیچ جایگاه دیگر تجربه کنی  

این جایگاه بسیار سخت و بسیار سازنده می‌باشد و تنها جایی است که باید آموزش‌ها را به‌صورت عملی پیاده کنی و از همین رو باید به خودت خیلی سخت بگیری و چون مرزبان هستی باید آموزش‌ها را اجرا کنی تا بتوانی از بقیه هم انتظار داشته باشی .

 

سلام دوستان فرامرز هستم یک مسافر؛


کدام قسمت در جایگاه مرزبانی برای شما لذت و آموزش بیشتری داشت؟

 مرزبانی از زمان انتخاب تا لحظه اتمام خدمت سراسر لذت‌بخش است ؛ وقتی تازه‌واردی وارد کنگره ۶۰ می‌شود اولین جایی و افرادی که با آن مواجه می‌شوند مرزبان می‌باشد. رفتار و نوع برخورد در همان دیدار اول بسیار مهم است و ممکن است با یک حرکت نسنجیده از سمت مرزبان، فرد مصرف‌کننده  طرد و بدبین شود و در نقطه مقابل ممکن است  با عمل خوب مرزبان و  برخورد مناسب دلگرم شود و انگیزه لازم را پیدا کند و ماندگار و موفق شود. 

برای من لذت‌بخش‌ترین قسمت این بود که می‌دیدم تازه واردینی که پذیرش کرده بودیم به رهایی و درمان از اعتیاد رسیدند و در کنگره ماندگار و خدمت گذار شده‌اند.

 

به نظر شما در دوره مرزبانی و خدمتی که داشتید عدالت را اجرا کرده‌اید ?

خب هیچ‌کسی نمی‌تواند ادعای کامل بودن را داشته باشد ولی با توجه به آموزش‌هایی که دیده بودم سعی کردم عدالت را اجرا کنم

در مرزبانی آشنا و غریبه اصلاً مطرح نیست و تمام عزیزان مرزبان برایشان فرقی نمی‌کند و به مراجعه‌کنندگانی که برای درمان آمده‌اند به چشم یک بیمار نگاه می‌شود و تلاش بر این است که آنچه در حرمت‌های کنگره ۶۰ مطرح می‌شود، اجرا و پیاده گردد.

 

سلام دوستان هادی هستم یک مسافر؛


وظایف مرزبانی را در حالت کلی شرح دهید:

مرزبان رأس ساعت هفته‌ای ۳ جلسه باید در شعبه حضور داشته باشد و پذیرای تازه واردین باشد و مرزبانی درواقع  رابطی میان آکادمی و شعبه می‌باشد.

از مهم‌ترین وظایف مرزبانی رعایت حرمت کنگره ۶۰ می‌باشد و توسط مرزبانی حرمت کنگره اجرایی می‌شود  که با توجه به آموزش‌های اعضای مرزبانی قطعاً به روند درمان تازه واردین کمک زیادی می‌کند.

 

بعد از پایان دوره خدمتی در مرزبانی چه اهدافی در کنگره ۶۰ دارید؟

در دوره مرزبانی خدا را شکر شال کمک راهنمایی هم گرفته‌ام و امیدوارم لیاقت تشکیل لژیون را داشته باشم و هر جایگاه خدمتی که در کنگره باشد را انجام می‌دهم؛ از خدمت کردن انرژی می‌گیرم و لذت می‌برم و به‌قول‌معروف «دروازه ورود به دل خداوند خدمت به مخلوقات می‌باشد» .

 

سلام دوستان عبدالله هستم یک مسافر؛


حس و حالتان را از خدمت در جایگاه مرزبانی بفرمایید:

باوجوداینکه ۱۸ ماه مرزبانی را گذراندیم حس می‌کنم زود به اتمام رسید و حال بسیار خوبی دارم .

این  خدمت‌ها تنها مال ما نیست و بچه‌های دیگر هم باید بیایند و این جایگاه را تجربه کنند و امیدوارم که شال کمک راهنمایی بگیرم و خدمت‌گزار کنگره بمانم. 

 

حساسیت و اهمیت جایگاه مرزبانی را با توجه به تجربه شخصی خودتان شرح دهید:

تمام خدمت‌ها را تجربه کرده‌ام ولی خدمت در مرزبانی نیاز به این دارد که نقطه تحمل بالا برود. 

در مرزبانی مواقعی پیش می‌آید که سفر اولی‌ها یا حتی سفر دومی‌ها با کلامی موجب حال خرابی شوند و این نیاز به صبر و نقطه تحمل بالایی دارد و جز با آموزش و جهان‌بینی این امر محقق نمی‌شود .

 

سلام دوستان وهاب هستم یک مسافر؛


جایگاه مرزبان خبری را با توجه به خدمت شما در این جایگاه بیان کنید:

همان‌طور که میدانیم جناب مهندس تأکید فراوانی به فضای مجازی در کنگره ۶۰ داشته‌اند و در راستای همین اتفاق می‌توان گفت با تدبیری که داشتند از بیماری کرونا استفاده کردند و این فضا گسترش بسیار زیادی در کنگره ۶۰ داشت و از همین رو یک خدمت جدید با عنوان مرزبان خبری اضافه گردید

مرزبان خبری ازاین‌رو تشکیل گردید که بتوانیم خبرهای درجه‌یک شعبه را به تهران انتقال دهیم و این اخبار می‌تواند ورزشی، رهایی و خرید املاک و ساخت‌وسازها باشد و این امکان فراهم شود که از این اخبار در سایت اصلی استفاده گردد.

 

آیا مایل به خدمت در جایگاه مرزبانی هستید؟

در کنگره ۶۰ افرادی که در حال آموزش گرفتن هستند قطعاً تمایل دارند که جایگاه‌های مختلف را تجربه کنند .

خدا را شکر که راهنمای محترمم جایگاه مرزبانی را تجربه کرده‌اند و همیشه در رابطه با این جایگاه و لذت خدمت در آن برای ما توضیح فراوانی داده‌اند.

اجرای قانون و نظم و انضباط در مرزبانی تأثیر به سزایی در آموزش گرفتن دارد و فردی که این دوره را گذرانده باشد حتماً زندگی متفاوتی خواهد داشت و این تجربه‌ای است که در تمام بچه‌هایی که در مرزبانی خدمت کرده‌اند به چشم دیده‌ام و من هم یکی از آرزوهایم این است که در جایگاه مرزبانی قرار گیرم.

مصاحبه کنندهرابط سایت لژیون 12 همسفر حامد

تایپرابط سایت لژیون 12 همسفر حامد

عکس و تنظیم: مسافر مهدی


نمایندگی کاسپین


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر کامبیزلژیون14 یکشنبه 27 مهر 1399 10:09
خدا قوت به خدمتگزارن سایت
جفریمنی لژیون14 شنبه 26 مهر 1399 11:57
عرض تبریک
رضا رعیت رهجوی آقا محمد رضا جمعه 25 مهر 1399 22:48
خدمت همه عزیزان خداقوت عرض میکنم و این هفته عزیز رو به همه عزیزان (ایجنت محترم و گروه مرزبانان محترم) تبریک و شاد باش عرض میکنم
جمعه 25 مهر 1399 18:37
تبریک میگم این هفته عزیز رو خدمت همه خدمتگذاران کنگره، همچنین خدمت ایجنت محترم آقا محمدرضا، و مرزبانان محترم و عزیز و دلسوزو زحمت کش که بار سنگینی رو به دوش داشتن، آرزوی سلامتی دارم برای همشون
جلال رهجوی اکبر اقا جمعه 25 مهر 1399 15:08
خسته نباشید به اقامحمدرضا ایجنت محترم و مرزبانای عزیز تبریک میگم این هفته رو بهشون به امید جایگاهای بالاتر
مسافر امید بیگدلولژیون 8 پنجشنبه 24 مهر 1399 21:29
بسیارلذت بردم .ممنونم از ایجنت محترم ومرزبانان عزیز خداقوت
مسافر مجتبی. مافی لژیون8 پنجشنبه 24 مهر 1399 16:48
سلام وخداقوت ب ایجنت محترم ومرزبانان گرامی تبریک این هفته زیبا بشما بزرگواران
حسن تقی پور پنجشنبه 24 مهر 1399 16:00
خدا قوت خدمت اینجنت محترم و مرزبانان امیدوارم برکت خدمت شون در زندگی شان جاری شود
مسافر داود لژیون یکم پنجشنبه 24 مهر 1399 15:21
خدمت بدون عشق در کنگره معنی نداره , این هفته با عشق به همه عاشقان مرزبانی و اینجنت محترم اقا محمد رضا عرض تبریک و خدا قوت دارم , تشکر
رضاسبزعلی زاده پنجشنبه 24 مهر 1399 14:04
هفته ایجنت و مرزبانی رو خدمت همه عزیزان تبریک
عرض میکنم.
مصاحبه بسیار خوبی بود
حسن مسافر ل 4 قاری پنجشنبه 24 مهر 1399 11:45
منم به نوبه ی خودم هفته ایجنت و مرزبانان را به شما عزیزان تبریک میگم واین زحماتی که شما عزیزان به خاطر ما مسافرا میکشید تقدیر تشکر میکنم
امیر صادق لژیون پنجم پنجشنبه 24 مهر 1399 09:59
سلام وعرض ادب خدمت همه خدمتگذاران کنگره هفته مرزبان و ایجنت را به همه شما بزرگواران تبریک عرض میکنم
علی 107لژیون2 پنجشنبه 24 مهر 1399 08:14
خدا قوت به همه عزیزان زحمت کش
مسافر وهاب ل یکم، کاسپین(قزوین) پنجشنبه 24 مهر 1399 08:09
مجدد این هفته زیبا را به تمام خدمتگزاران محترم شعبه کاسپین تبریک عرض می کنم، مخصوصا ایجنت محترم و مرزبان های گرامی
پنجشنبه 24 مهر 1399 01:13
باعرض خداگوت خدمت ایجنت محترم و استاد راهنمای خودم و تمامی مرزبانان زحمت کش کنگره شصت روزتان مبارک و پیروز باد
مسافر هادی لژیون 4حسین قاری پنجشنبه 24 مهر 1399 00:52
خسته نباشید و خدا قوت میگم به ایجنت محترم اقا محمد رضا و مرزبانان زحمت کش خسته نباشید
مسافر محسن لژیون ۴حسین قاری چهارشنبه 23 مهر 1399 23:59
تبریک وخدا قوت به ایجنت محترم مرزبانان کنگره شعبه کاسپین که واقعا از تک تک آنها انرژی میگیرم.
حامد رهجوی آقا عطا لژیون 12 چهارشنبه 23 مهر 1399 19:58
تبریک و شادباش خدمت ایجنت محترم و دوس داشتنی شعبه و تمام مرزبانان زحمتکش
عقیل لژ یون ۱۱ چهارشنبه 23 مهر 1399 18:58
خسته نباشید خدمت همه خدمتگزاران کنگره وتبریک به آقامحمدرضا ودوستان مرزبان شعبه
مسافر جواد کاسپین چهارشنبه 23 مهر 1399 17:58
خدا قوت به عزیزان مرزبان و ایجنت محترم نمایندگی کاسپین اقا محمدرضا که با عشق و محبت بستری را فراهم کردند تا با ارامش در پرتو آموزش های کنگره به درمان بیماری اعتیاد بپردازیم

خدا قوت به گروه خدمت گزار سایت
سینا ل یکم چهارشنبه 23 مهر 1399 14:24
تبریک خدمت خدمتگذارن کنگره وعزیزان سایت
ابوالفضل رشوند چهارشنبه 23 مهر 1399 14:18
خداقوت خدمت عزیزان زحمتکش
چهارشنبه 23 مهر 1399 13:51
این هفته زیباروبه همه مرزبانی دلسوزومهربان وایجنت محبوب شعبمون اقامحمدرضاتبریک وخداقوت میگم و امیدوارم بتونم اززحمات وفداکاریهاشون بصورت پاکتی تشکرکنم.
حسین کاظمی ل ۱۴ نمایندگی کاسپین چهارشنبه 23 مهر 1399 13:47
سلام خداقوت میگم به آقا محمدرضای عزیز ومرزبانان عزیز این هفته روبه همگی تبریک میگم به امید خدا موفق باشید
خشنودل15کاسپین چهارشنبه 23 مهر 1399 11:47
خداقوت و تبریک به همه عزیزان زحمت کش شعبه کاسپین
اصغر لژیون یکم چهارشنبه 23 مهر 1399 10:23
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز بسیار سپاس از زحمات ایشان انشالله همیشه موفق باشین
مسافرمصطفی لژیون دوم چهارشنبه 23 مهر 1399 09:46
خداقوت جانانه میگم به اعضای محترم مرزبانی، بخصوص آقا محمدرضا ایجنت شعبه که با تلاش و کوشش و عشق و محبت توانسته اند شعبه با کیفیت بالا داشته باشیم، ممنون از شما
عباس ل ۱۵ کاسپین چهارشنبه 23 مهر 1399 09:19
سلام و خدا قوت به ایحنت محترم و مرزبانان عزیز ،،، دوستان سایت خدا قوت
مسافر امین لژیون۶کاسپین چهارشنبه 23 مهر 1399 09:04
بسیار هم عالی این هفته قشنگ رو به خدمتگزاران گروه مرزبانی و ایجنت شعبمون تبریک عرض میکنم
چهارشنبه 23 مهر 1399 08:31
به امیدجایگاهای بالاتربرای همه عزیزان موفق باشید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic