پیدا کردن مجهولات
چهارشنبه 2 مهر 1399 ساعت 10:04 | نوشته ‌شده به دست امین | ( نظرات )
اگر که نتوانسته‌اند یک فرد مصرف کننده را به حالت تعادل برسانند به خاطر این بوده که این مشکل به صورت مسئله تبدیل نشده


جلسه چهارم از  دوره چهاردهم کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی کاسپین در تاریخ 01مهر ماه 1399با دستور جلسه " صورت مسئله اعتیاد  " به استادی کمک راهنما مسافر حمید و نگهبانی مسافر نقی و دبیری مسافر مهدی رأس ساعت 17:00 آغاز به کار نمود.


در ادامه سومین سال رهایی  کمک راهنمای تازه واردین مسافر سعید را در نمایندگی کاسپین با شکوه فراوان جشن گرفتیم. 


سلام دوستان حمید هستم یک مسافر؛
دستور جلسه هفته صورت مسئله اعتیاد است همان‌طور که آقای دبیر گفتند از زمانی که اعتیاد به شکل یک مشکل درآمد من فکر می‌کنم که خیلی‌ها درصدد این بودند که این مشکل را حل کنند ولی از آنجایی که می‌دانیم مشکل مبهم است و حل شدنی نیست باید یک چیزی باشد که قابل حل باشد.جایی درباره مسائل و مشکلات مطلب خیلی زیبایی نوشته بود که مشکل دیدنی است ولی مسئله تعریف شدنی اگر که تا کنون به خیلی روش‌ها به جلو رفته‌اند و موفق نشده‌اند که اعتیاد را درمان کنند به خاطر این بوده که نقاط مبهم داخلش زیاد بوده اگر که نتوانسته‌اند یک فرد مصرف کننده را به حالت تعادل برسانند به خاطر این بوده که این مشکل به صورت مسئله تبدیل نشده، این یعنی چه، یعنی این که من می‌خواهم این مشکل را حل کنم.حالا بحث اعتیاد خیلی پیچیده‌تر است من می‌گویم مشکل دیدنی است ولی بعضی وقت‌ها در اعتیاد اتفاق‌هایی می‌افتد و مشکلاتی پیش می‌آید که وقتی ما نمی‌توانیم ببینیم مثلاً شخص از لحاظ مالی به بن بست می‌خورد ولی نمی‌بیند یا از لحاظ چهره خیلی به هم ریخته شده و این را هم نمی‌بیند یا همسرش در حال طلاق گرفتن است و شخص متوجه نمی‌شود حتی اگر این‌ها دیده شود آرام آرام باید برایش یک صورت مسئله تعریف شود باید یک صورت مسئله‌ای باشد که حل شود در این دستور جلسه این اتفاق افتاده و آقای مهندس از کجا شروع کردند و به کجا رساندند همه می‌دانیم ولی من این را می‌خواهم بگویم اگر قرار است صورت مسئله باشد باید چند چیز مشخص شود.


۱- وضعیت کنونی باید تعریف شود و تعریف درستی هم باشد در کتاب چهارده مقاله داریم که در مورد مبدأ و مقصد و هدف صحبت شده و قسمت سم نزدایی، بحث مبدأ تشخیص مقدار سم داخل بدن این تعریف مبدأ در قسمت سم نزدایی است اگر ما با این تعریف بخواهیم بیماری اعتیاد را درمان کنیم نتیجه چه می‌شود، آزمایش عدم اعتیاد به این معنی که من بروم آزمایش بدهم اگر آزمایش منفی شد یعنی من خوب شده‌ام پس هیچ چیز حل نشده به خاطر برگشت‌هایی که بوده به خاطر مشکل‌هایی که بوده ولی وقتی که صورت مسئله اعتیاد که پیش می‌آید باید سه مورد حتماً مشخص شود به این معنی که شخصی مصرف‌کننده شده چه اتفاقی افتاده که مصرف کننده شده و چه جاهایی تخریب‌ شده اکنون که این بحث درمان را می‌کنیم باید بدانیم که از چه روشی باید پیش برویم و چه چیزی را باید درست کنیم به طور مثال در جزوه ۱۴ مقاله آمده که اگر یک نفر مدام یک سال مواد مصرف کند مصرف کننده به حساب می‌آید یعنی اینکه مواد شبه افیونی بدنش تحت تأثیر مواد بیرون قرار گرفته است، مبدا حرکت ما توی بحث صورت مسئله تعیین تخریب مواد شبه افیونی است. چون صحبت ما در صورت مسئله اعتیاد این است که اعتیاد یک جایگزینی مزمن است یعنی مواد شبه افیونی بدنمان دچار اشکال و ایراد شده است.

۲- مقصد یا روش درمان یعنی من از روشی به آن هدفی که می‌خواهم برسم هدف ما در بحث درمان همه می‌دانند که رهایی است، هدف ما در بحث درمان این است که به یک تعادل روحی و روانی برسیم یعنی یک شکلی پیدا بکنیم که بعد از ۱۰ و یا یازده ماه سفر میلی به برگشت مواد نداشته باشیم هدفمان در موضوع مقصد و مبدأ و هدف همین است.

۳ - هدف حتماً باید مشخص باشد. چقدر آقای مهندس زیبا تفسیر کرده و به نتیجه و هدف رسانده هیچ‌کدام ما از صور پنهان اطلاعی نداشتیم فقط می‌دانستیم که اگر مواد نزنیم بی‌خوابی شب داریم آبریزش بینی داریم درد در عضلات داریم ولی از صور پنهان اطلاعی نداشتیم. موضوع این است که چه اتفاقی باعث آبریزش بینی شده چه اتفاقی افتاده که شب خوابت نبرده، وقتی این‌ها مشخص شود رسیدن به هدف و نتیجه خیلی سخت نیست مثال قدیمی است که می‌گوید مسئله چو حل شود آسان شود پس نتیجه می‌گیریم صورت مسئله اعتیاد در کنگره ۶۰ کاملاً مشخص است پس چگونه من باید به هدفم برسم، متوجه شدیم مواد شبه افیونی در بدن اندورفین، انکفالین، دینورفین و... است، من به این‌ها ضربه زده و آن‌ها را از کار انداخته‌ام، این‌ها به روش DST و آرام آرام به مدت ۱۰ الی ۱۱ ماه طی پله‌های ۲۱ روزه و دستورالعملی که کنگره 60 دارد و دستوراتی که راهنما تجویز می‌کند نهایتاً می‌رسیم به بحث درمان و اگر مسائل شبه افیونی درمان نشود تا ده سال دیگر هم فرد مصرف کننده به درمان و رهایی نمی‌رسد.

در مورد دستور جلسه دوم «تولد سومین سال رهایی آقا سعید»:

در مورد آقا سعید هم باید سومین سال رهایی و تولدشان را تبریک بگویم و چیزی که از آقا سعید می‌توانم  بگویم این است که ایشان هم مثل باقی بچه‌ها در مسیر کنگره60 قرار گرفتند، اگر گوش به فرمان باشید با همین روشی که در کنگره60 است حتماً به نتیجه می‌رسید و سعید هم از این داستان مستثنی نبود و با حال خیلی خراب وارد کنگره شد ایشان در بحث فوتبال هستند ، سعید با چند نفر از دوستانش وارد کنگره شد و تقریباً همه نوع مواد مصرف می‌کرد ولی بحث این است که مسئله تفکر و جهان بینی به واسطه مصرف مواد آن‌قدر  تخریب شده که سال‌ها زمان می‌برد تا شخص چند قدمی بتواند به جلو حرکت کند در مورد آقا سعید هم باید بگویم که ایشان عاشق کنگره60 است باوجود مشغله‌ای که دارد تا اکنون من ندیدم که غیبت بکند مگر این‌که با وجود بیماری که در حال حاضر است بگویند که نمی‌آیند.همیشه در پارک و در باقی مراسمات کنگره حضور داشته آن قدر حضور ایشان در بحث ورزش فوتبال پر رنگ است که نبودش بلافاصله مشخص می‌شود. آقا سعید که آمد  بسیار حرف گوش کن و منظم بود در صورتی که خیلی‌هایمان در بیرون از کنگره بسیار سرکش هستیم ولی وقتی که در فضای کنگره60 قرار می‌گیریم واقعاً حرف کنگره و راهنما را قبول می‌کنیم و انجام می‌دهیم آقا سعید خیلی سفر خوبی داشت بعد از سفر اول بسیار خوب سفر کردند و بعد از سفر هم خدمتگزار بودند و یکی یکی جایگاه‌ها را تجربه کرد و اکنون هم شال کمک راهنمایی تازه واردین به گردنش است و از این بابت هم خیلی خوشحالم و به خودش ،خانواده محترمش و همسرش تبریک می‌گویم و به راهنمای ویلیام ایشان آقا موسی هم تبریک می‌گویم.

سلام دوستان سعید هستم یک مسافر؛آخرین آنتی ایکس مصرفی انواع مواد، رهایی از مواد سه سال و هفت ماه به راهنمایی حمید آقا.

امروز بهترین روز زندگی من است چون در زمان مصرف صبح که می شد باید مواد مصرف می‌کردم تا به کارهایم رسیدگی کنم. وقتی سفرم شروع شد و به دو وعده رسیدم آن‌قدر حالم خوب بود که فکر نمی‌کردم بدون مواد زندگی کنم وقتی وارد کنگره شدم واقعاً به راهنمایم اعتماد داشتم. در زندگی خیلی مشکلات داشتم و می‌خواستم از همسرم جدا شوم ونمی خواستم به کنگره بیایم، وقتی من به کنگره آمدم حسی به من دست داد که نمی‌توانم آن را بیان کنم، در لژیون تازه واردها نشستم و طوری شده که من تا به امروز در کنگره حضور داشته باشم. از همه تشکر می‌کنم و از همه دوستان می‌خواهم در کنگره باشند و خدمت کنند. 

من خودم اوایل قصد ماندن نداشتم و حمید آقا به من می‌گفت برای امتحانات بخوانم اما من بهانه می‌آوردم که نمی‌توانم. پنجاه روز به امتحانات مانده بود کارم را رها کردم و شروع کردم به خواندن. یکی از دلایل خواندن من برای امتحان آقا محمد رضا بود که بر من تأثیر گذاشت وقتی قبول شدم خبر قبولی را به ایشان دادم. من ازایجنت شعبه که با این همه سختی رفت و آمد می‌کنند و از حمید آقا برای این که وقت برای من گذاشتند تا به این حال خوش برسم تشکر می‌کنم و من مدیون این عزیزان و کنگره 60 هستم. من بیرون از کنگره دوستی ندارم و تمام دوستانم اکنون کنگره‌ای هستند. اکنون که تولدِ سه سالگی‌ام هست آرزو می‌کنم تولد پنج سالگی‌ام راهم بگیرم. در آخر آرزویم این است که در کنگره 60 تمام جایگاه‌های خدمتی را تجربه کنم.

با تشکر از مرزبان کشیک مسافر هادی

تایپ:مسافر عباس لژیون 15

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران سه شنبه، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حامد رهجوی آقا عطا لژیون 12 سه شنبه 15 مهر 1399 11:22
خداقوت خدمت هر سه عزیز و تبریک این روز در شکوه خدمت آقا سعید
میرزا لژیون دوم شنبه 5 مهر 1399 22:19
خدمت اقا روح الله بابت رهایی آز نیکو تین تبریک عرض میکنم خدمت شما ؤ تبریک به استاد بزرگوارم حمید اقا ارادتمند شما میرزا
رضاسبزعلی زاده جمعه 4 مهر 1399 09:40
تبریک خدمت اقا حمید و همچنین اقا سعید
رهجوی حمید اقا جواد جمعه 4 مهر 1399 07:30
خداقوت به استادعزیزم وتبریک به سعیدعزیز
نوراله لژیون ۲ پنجشنبه 3 مهر 1399 22:58
تبریک به سعید عزیز و استاد عزیزم حمید آقا
پنجشنبه 3 مهر 1399 20:29
تبریک اول به استاد عزیزم حمید آقا. و تبریک به آقا سعید گل و خدمتگذار همیشه در صحنه.. انشالله آزاد مردیت را جشن بگیریم
مسافر کامبیزلژیون14 پنجشنبه 3 مهر 1399 12:28
تبریک دوباره به آقا سعید عزیز و کمک راهنمایی عزیزم حمید آقا تبریک میگم
جفرلژیون14 پنجشنبه 3 مهر 1399 11:34
تبریک ب کنگره
سعید احمدپور رهجوی حمید آقا پنجشنبه 3 مهر 1399 09:39
بعد از شروع جلسات عمومی ای جشن تولد فوق العاده ای بود
صادق رهجوی امیراقا پنجشنبه 3 مهر 1399 07:20
تبریک به اقا سعید وکمک راهنمای محترم حمیداقا
نقی رهجواقارضا پنجشنبه 3 مهر 1399 03:57
تبریک خدمت اقاسعیدوخداقوت خدمت استادگرامی حمیداقا
مسافر داود لژیون هشتم پنجشنبه 3 مهر 1399 03:38
به همه اعضای شعبه کاسپین تبریک میگم, سعید اقا مبارکه
مسافر مهدی لژیون دوازدهم چهارشنبه 2 مهر 1399 23:33
تبریک به حمید آقا کمک راهنمای محترم و شاد باش خدمت سعید آقا انشالله آزاد مردیتون و جشن بگیریم
رضاحقگورهجوی اقارضا چهارشنبه 2 مهر 1399 22:53
تبریک خدمت اقاسعیدوخداقوت خدمت استادعزیزحمیداقا
مسافر محسن لژیون ۴حسین قاری چهارشنبه 2 مهر 1399 22:38
تبریک به کمک راهنمای محترم و سعید آقا.به امید جایگاههای بالاتر
داود بادپیما چهارشنبه 2 مهر 1399 22:26
سلام خدا قوت آقا سعید تبریک میگم میگویم
حسین کاظمی ل ۱۴ نمایندگی کاسپین چهارشنبه 2 مهر 1399 20:55
سلام خداقوت میگم به استادعزیز حمیدآقا این تولد به شما استاد عزیز وآقا سعید وهمسفرشون تبریک میگم
خشنودل15کاسپین چهارشنبه 2 مهر 1399 19:45
تبریک خدمت کمک راهنمای محترم حمید آقا و آقا سعید عزیز
رضاحقگورهجوی اقارضا چهارشنبه 2 مهر 1399 19:41
تبریک خدمت اقاسعیدوحمیداقای عزیزومحترم
علی 107لژیون2 چهارشنبه 2 مهر 1399 16:15
خدا قوت وخسته نباشیدبه نگهبان ودبیر و تبریک به استاد عزیزم حمید اقا وسعید اقای گل داداش خوبم امیدوارم که به هدفهایی که تو کنگره داره برسه
سینا ل یکم چهارشنبه 2 مهر 1399 15:01
تبریک به آقا سعید و خدا قوت خدمت کمک راهنما عزیز آقا حمید
امیر صادق لژیون پنجم چهارشنبه 2 مهر 1399 14:22
تبریک به سعید آقا و عرض ادب خدمت کمک راهنمای محترم حمید آقا
مسافر مهدی لژیون سوم چهارشنبه 2 مهر 1399 13:42
خدا قوت به همه ی عزیزان، تبریک به آقا سعید بابت سومین سال رهاییشون
مسافر مجتبی. مافی لژیون8 چهارشنبه 2 مهر 1399 13:34
سلام وخداقوت ب سعید اقاوراهنمای محترمشان .تبریک انشأالله ازادمردیت سعید اقا
مسافرمصطفی لژیون دوم چهارشنبه 2 مهر 1399 13:33
تبریک دوباره خدمت استاد عزیزم و آقا سعید عزیز
حسین گره ای ل۱۴ چهارشنبه 2 مهر 1399 12:47
آقا سعید خیلی تبریک میگم.ایشالا آزاد مردی شما رو ببینیم به خانواده محترمتان تبریک و به حمید آقا راهنمای محترم.
مسافر امید بیگدلولژیون 8 چهارشنبه 2 مهر 1399 12:38
خیلی مبارکه .تبریک میگم آقاسعیدعزیز
خداقوت عزیزان
عباس ل ۱۵ کاسپین چهارشنبه 2 مهر 1399 11:39
سلام جلسه بسیار خوبی بود وعرض تبریک به سعید آقا عزیز
مسافر امین لژیون6کاسپین چهارشنبه 2 مهر 1399 11:10
تبریک خدمت آقا حمید و آقا سعید انشالله جشن آزاد مردیتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات