حرکت،نقطه مقابل سکون
پنجشنبه 28 فروردین 1399 ساعت 06:28 | نوشته ‌شده به دست مهدی لژیون 8 | ( نظرات )
وادی هشتم نقطه ی مقابل سکون هست هیچ چیزی در هستی وجود ندارد که ساکن باشد شما حتی جامدات رو نگاه می کنید در ظاهر ساکن و بی حرکت هستند ولی وقتی به فلسفه درونی آن ها پی می برید می بینیم که کوچک ترین ذره ی تشکیل دهنده ی آن که اتم می باشد یک هسته ای دارد به دور این هسته پروتون ها و نوترون ها در حال چرخش و گردش هستند و اگر غیر این باشد متلاشی می شود.


دوازدهمین جلسه از دوره هفتادو چهارم از سری کارگاه های آموزشی و مجازی کنگره 60 ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه وادی هشتم و تاثیر آن روی من با استادی کمک راهنما محمد و نگهبانی مسافر ناصر و دبیری مسافر مجتبی در تاریخ 99/1/27 راس ساعت 17 آغاز بکار نمود.

به نام قدرت مطلق الله

سخنان استاد:

خیلی خوشحال هستم که در خدمت شما عزیزان در داخل سالن و همه ی کسانی که صدای ما را می شنوند و تصویر ما را می بینند. تجربه ی خیلی جدیدی هست برای من و قطعا تجربه ی خوبی خواهر بود.

تشکر می کنم از ایجنت محترم و نگهبان و دبیر محترم. خب اساتید بسیار بزگواری هفته های پیش اینجا بودند و درمورد دستور جلسه ی وادی هشتم صحبت شده و شاید این کار من را سخت تر کند. در گذشت یار و یاور کنگره ی ۶۰ آقای حاج رسولی را خدمت خانواده ی بزرگ کنگره تسلیت عرض می کنم. قبل از هرچیزی البته با کمی تاخیر سال نو را تبریک عرض می کنم خدمت همه و امیدوارم که با تمام سختی های که داشتیم سال خوبی برای همه ی ما باشد.

همیشه در کنگره ی ۶۰ اتفاقاتی که برای ما افتاده با حرکت راه نمایان شده. اتفاقاتی که بارها آقای مهندس برای ما تعریف کردند و اتفاقاتی که در پارک طالقانی افتاده و تشکیل لژیون ها همه ی این ها مسائلی بوده که در گذشت وجود داشته ولی با حرکت راه نمایان شده است.

حالا هم برگزاری جلسات و لژیون ها در فضای مجازی هست یک راه جدیدی هست در کنگره برای ما. وقتی جلسات لغو شد و لژیون ها تعطیل شد همه به این فکر بودیم که حالا باید چه کاری انجام دهیم ولی خب با تدبیر بزرگان کنگره و جناب آقای مهندس با حرکت راه نمایان شد و خدا را شکر می کنیم که حرکت کنگره ۶۰ لحظه ای متوقف نشد.

دستور جلسات هفتگی کنگره ۶۰ که این هفته وادی هشتم می باشد‌. در دستور جلسات وقتی که به وادی ها می رسیم این وادی و این قانون چه تغییری روی زندگی من داشته است؟ آیا کاربردی هم در زندگی من داشته است؟ همان تفاوت دانایی با دانایی موثر یا جهان بینی کاربردی باشد. وادی ها همانطور که مشخص است در وادی هشت مشخص شده این وادی که می گوید با حرکت راه نمایان می شود یک قانون است مثل قوانین ریاضیات است. دقیقا جمله ای است که در وادی هشت به آن اشاره میشود.

همه ی وادی ها قوانین زندگی و حرکت در صراط مستقیم می باشند. کسی که می خواهد به رهایی برسد و کسی که بخواهد اعتیاد خودش را درمان کند باید این قوانین را درک و رعایت کند و بارها در کنگره ی ۶۰ به این تاکید شده است که ما باید در صراط مستقیم باشیم و وادی ها هم که همان قوانین هستند در صراط مستقیم است.

همانطور که می دانیم درمان بالاتر از ترک و رسیدن به تعادل فراتر و بالاتر از درمان می باشد و کنگره ۶۰ هم مسیر رسیدن به درمان را به ما نشان می دهد یعنی کار کنگره ی ۶۰ خیلی فراتر از درمان است و شاید پیش پا افتاده ترین کار در کنگره درمان اعتیاد باشد، کار کنگره ۶۰ احیای انسان ها است. آقای مهندس هم بارها گفتند که هیچ جای دنیا نتوانستند اعتیاد را درمان کنند و می گویند که اعتیاد یک بیماری مرموز و پیش رونده می باشد ولی این اتفاق در کنگره ۶۰ می افتد. در کنگره ۶۰ ثابت شده که اعتیاد یک بیماری نا علاج نیست و مرموز و ناشناخته نیست.

در کنگره ی ۶۰ کسی که ۴ ماه ۵ ماه سفر می کند تا حدودی اعتیاد برایش شناخته می شود و می داند که با چه چیزی طرف است و همینطور پس رفتن اعتیاد را می بینیم. البته منظور از این که ما می گوییم در کنگره ۶۰ درمان اتفاق می افتد و در دنیا هنوز نتوانستند با پیشرفت علم اعتیاد را درمان بکنند این تفاوت ترک با درمان هست.

چرا این اتفاق در کنگره ۶۰ می افتد؟ چون کنگره ۶۰ می گوید اعتیاد شامل سه بخش از شهر وجودی انسان است جسم، روان و جهان بینی. وادی ها مربوط به قسمت جهان بینی هست و به قول آقای مهندس صراط مستقیم یک راه دارد و درمان اعتیاد هم یک راه دارد و آن راه درمان با DSTهست.

 حالا روش DST یعنی چه؟ روش DST مربوط به کدام ضلع مثلث درمان اعتیاد می باشد؟ شاید تصور این باشد در ظاهر که DST مربوط به OT و جسم هست یعنی کاهش تدریجی درمان ولی در واقع اینطور نیست DST یعنی هم جسم هم روان و هم جهان بینی. دژاکام ، استپ ،تایم مخفف این ها می شود دی اس تی. خب دژاکام را که می دانید تایم هم که زمان هستش  و استپ هم یعنی پله های کاهش و افزایش، نگاه خود من این هست که این استپ که اینجا وجود دارد یعنی پله های کاهش OT و افزایش جهان بینی ، همان که می گویند یک پنجم که از دارو کم می شود باید یک پنجم به دانایی اضافه شود یعنی اینطور نیست که من بیایم اینجا هر ۲۱ روز به ۲۱ روز  اوتی خودم را کاهش بدهم و بعد از ی مدت هم قطع می شود آیا می توانم بگویم من درمان شده ام؟

پس جهان بینی چه می شود؟ تفکر های که در زمان اعتیاد داشتم چه می شود؟ دارو ی من قطع شده ولی تفکرات من همان تفکرات دوران مصرف است آیا من درمان شده ام؟ هم زمان با تعادل جسم ما باید روی تعادل جهان بینی خود هم کار کنیم و فرایند این دو روان ما هم به تعادل می رسد. جهان بینی ما باید تغییر کند تا آن درمانی که مد نظر کنگره است اتفاق بی افتد. یک مصرف کننده ی مواد مخدر در یک انبار مواد مخدر راحت  بخوابد نه خواب مواد ببیند و نه وسوسه بشود این می شود درمان.

من باید به خودم نگاه کنم و ببینم با کم کردن OT و با کم کردن شربت تا حالا چند بار وادی هشتم را خواندم . ۴_۵ ماه است که سفر می کنم آیا وادی هشت را خواندم؟ سی دی آن را گوش کردم و نوشتم؟ من خودم هر وقت که وادی هشت را می خوانم در هر مقطعی که باشم یک نگاه دیگری دارم برایم فرق دارد انگار و یک چیز جدیدی در آن پیدا می کنم. حتی الان من به پیمان وادی هشت که نگاه می کنم برداشت من الان با زمان پیمان خیلی فرق می کند.

خب حالا من متوجه شد DST چه هست ک چه باید بکنم و خیلی چیز های دیگر هست که شامل DST می شود مثل دیر نیامدن سر جلسه، نوشتن سی دی ، خدمت و ... همه ی این ها قطعاتی هست که کنار هم قرار می گیرند یک تصویری را کامل می کنند و آن تصویر رهایی هست و یکی از قطعات اصلی این پازل همان وادی ها و جهان بینی است. از وادی یک تا الان که وادی هشتم هستیم و از وادی هشت تا وادی چهارده.

وادی هشتم نقطه ی مقابل سکون هست هیچ چیزی در هستی وجود ندارد که ساکن باشد شما حتی جامدات رو نگاه می کنید در ظاهر ساکن و بی حرکت هستند ولی وقتی به فلسفه درونی آن ها پی می برید می بینیم که کوچک ترین ذره ی تشکیل دهنده ی آن که اتم می باشد یک هسته ای دارد به دور این هسته پروتون ها و نوترون ها در حال چرخش و گردش هستند و اگر غیر این باشد متلاشی می شود.

انسان هم همینطور است اگر حرکت نکند نه تنها متوقف می شود بلکه سقوط خواهد کرد. شما یک دوچرخه سوار را در نظر بگیرید رکاب میزند و تلاش میکند که حرکت کند اگر رکاب نزند و تلاش نکند متوقف میشود و سقوط میکند فقط این نیست که بگوییم توقف کرد نتیجه ی توقف کردن سقوط می باشد. دیدگاه من در هر مقطعی به وادی هشت یک جور دیگه ای بود در سفر اول یک جور دیگر بود و در سفر دوم جور دیگری بود. در لژیون خودمان که می خواستم وادی هشت را آموزش بدهم قبل آن وادی هشت را می خواندم انگار چیز های جدیدی در آن می دیدم، در شعبه ی خودمان می خواستم جای استاد بنشینم جور دیگری بود برایم  و این را باور کنید امروز وادی هشت را می خواندم که بیایم اینجا جور دیگری بود و انگار که چیز های جدیدی به دست می آوردم.

این نشان دهنده ی این است که من در هر مقطعی از سفرم هستم نیاز به آموزش و تکرار آموزش دارم حالا یک نگاهی به وادی هشت بکنیم. یک جایی در وادی بعد از داستان خلقت و بسته شدن پیمان قدرت مطلق به آدم و حوا می گوید بروید تا در عمل و حرکت مشخص گردد که کدام یک از شما بر پیمان خود  استوار هستید. خب یک مسافری که تازه وارد هست و راهنما انتخاب می کند و به لژیون می رود در واقع با راهنمای خود پیمان می بندد برای خروج از تاریکی و رسیدن به رهایی، پیمان می بندد که من برای درمان اعتیاد خود فرمان بردار راهنما ی خود می باشم. پس این را باید در عمل خود ثابت کند در لول بالا تر پیمانی که قدرت مطلق با آدم و حوا می بندد و پیمانی که در لول پایین تر رهجو با راهنمای خود می بندد و باید ثابت کنی که بر پیمان خود استواری و تا آخر به آن عهد و پیمانی که بستی وفادار باشی و گرنه نمی توانند به رهایی برسند  اگر که به عهد خود وفادار نباشند.

در وادی می گوید در پایان جایگاه شما مشخص خواهد شد و اگر درست حرکت کنید می توانید به نقطه ای که می خواهید برسید. اگر درست سفر کنم یعنی اجرای درست DST درست سفر کردن به این معنا نیست که فقط شربت بخورم یعنی اجرای درست DST و اگر درست حرکت کنم به آن چیزی که می خواهم خواهم رسید.

در جای دیگر می گوید که بدون مقدمه و مطالعه هم نمی توانیم حرکت کنیم نیاز به نقشه ی راه و تجهیزات داریم و بعد می گوید اکنون در وادی هشتم هستیم و هفت وادی را پشت سر گذاشته ایم و در وادی هشت باید حرکت کرد. یعنی داریم نقشه و تجهیزات را وقتی می توانیم فرمان حرکت بدهیم که آن هفت وادی را در کوله پشتی خود داشته باشم. در ابتدای وادی هشت می گوید که در این حرکت برای انسان تفکرات ساختار ها، زبان سخن گو و تعیین کننده ی مسیر حرکت می باشد. تفکر نادرست باعث می شود من به بی راهه بروم تفکر های که در وادی های قبل در مورد آن خیلی صحبت شده است مخصوصا در وادی یک تا چهار و من برای این که آماده ی حرکت بشوم در وادی هشتم و درک کنم باید این ها را در کوله پشتی خود داشته باشم چون من باید تجهیزات و نقشه داشته باشم و این ها به من کمک می کنند و گرنه در وادی هفتم در پیدا کردن مسیر حرکت به مشکل خواهم خورد.

وادی هفتم میگوید رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است  و اول پیدا کردن مسیر است اگر آن هفت وادی را پشت سر گذاشته باشیم اینجا راه را پیدا کردیم و می توانیم در وادی هشتم فرمان حرکت را صادر کنیم و نکاتی هم که در وادی هست باید مورد توجه قرار بگیرد یکی از آن ها این است که هدف و خواسته باید کاملا مشخص باشد یعنی من باید کاملا بدانم گه چه می خواهم و دوم این است که باید بخواهد که خواسته اش برآورده شود یعنی من با تمام وجود بخواهم و سوم این هست که هدف اصلی را فراموش نکنم یعنی طولانی شدن سفر باعث نشود که من فراموش کنم که به دنبال چه هستم. نکته ی دیگر بحث جبران خسارت است که شامل سه بخش است جبران خسارت از خودمان،  جبران خسارت خانواده و جبران خسارت از جامعه. من می خواهم از جامعه جبران خسارت بکنم فکر می کنم یکی از بهترین راه ها خدمت در کنگره می باشد و به نظر من برای رسیدن به وادی های بعدی باید از این مرحله پیمان حتما عبور بکنیم .

امیدوارم با مطالعه ی وادی هشتم و گوش کردن به سی دی این وادی که آقای مهندس کامل راجب آن صحبت کردند بتوانیم به سلامت در مسیر زندگی خود عبور کنیم و از این که به سخنان من گوش کردید متشکرم.

تنظیم و حروف نگار:مسافر مهدی ل8

 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
جعفرلژیون چهاردهم سه شنبه 2 اردیبهشت 1399 21:21
عاالی بود استفاده کردم
علی107 لژیون 2 جمعه 29 فروردین 1399 22:56
جلسه بسیار پربار و اموزنده ای بود
نقی رهجوآقارضا جمعه 29 فروردین 1399 21:12
خداقوت بسیارعالی بودلذت بردم خداقوت هم خدمت دوستان سایت
نوراله لژیون ۲ جمعه 29 فروردین 1399 13:05
خیلی خوب بود
حسین گره ای رهجوی امیرآقا ل14 جمعه 29 فروردین 1399 06:04
خیلی عالی بود.استفاده کردیم.
مسافر کامبیزلژیون14 جمعه 29 فروردین 1399 02:37
بسیار عالی بود خسته نباشی میگم به بچهای سایت و خدمتگذاران نمایندگی کاسپین
رهجوی حمید اقا جواد پنجشنبه 28 فروردین 1399 19:17
جلسه پرباری بود استفاده کردم.خداقوت به تمام زحمتکشان کنگره
مسافر علی لژیون دوم پنجشنبه 28 فروردین 1399 17:25
تشکر از بچه های سایت و خداقوت به آقا مهدی عزیز
مسافر داود لژیون 8 پنجشنبه 28 فروردین 1399 17:07
خیلی عالی بود ، خدا قوت به همه خدمتگذاران
مسافر محمد لژیون هشتم پنجشنبه 28 فروردین 1399 12:50
ایشالله همه در پیدا کردن راه و حرکت کردن موفق باشیم و همیشه با امیدواری زندگی کنیم.
پنجشنبه 28 فروردین 1399 11:56
بسیارعالی بود
مسافر نوید لژیون 14 پنجشنبه 28 فروردین 1399 10:59
عرض خداقوت به خدمتگزاران سایت بابت زحمتی که
حسین کاظمی ل ۱۴ نمایندگی کاسپین پنجشنبه 28 فروردین 1399 10:41
خداقوت میگم به تمام خدمتگزاران وبچهای سایت
مسافر سجاد ل۸ پنجشنبه 28 فروردین 1399 09:25
خدا قوت به مهدی عزیز
مسافرمصطفی لژیون دوم پنجشنبه 28 فروردین 1399 08:20
بسیار عالی بود، تشکر از آقا مهدی بابت تنظیم این جلسه
Mahdi_L8 پنجشنبه 28 فروردین 1399 06:54
واقعا جلسه عالی و پرباری بود.خدا قوت به همه ی خدمت گذاران
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات