نتیجه حرکت در مسیر صراط مستقیم
سه شنبه 26 فروردین 1399 ساعت 06:51 | نوشته ‌شده به دست امین | ( نظرات )

گاهی اوقات مسیر صراط مستقیم نیز دارای پیچ‌وخم است و این‌طور نیست که ما در این مسیر به تمام خواسته‌هایمان به‌راحتی دست پیدا کنیم اما نتیجه بسیار خوبی دارد، شیطان به بهترین شکل ممکن است انسان را فریب بدهد پس باید ببینیم حرکتمان درست است یا خیر؛

پنجمین جلسه از دوره هفتادوچهار سری کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره ۶۰ در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من با استادی کمک راهنما آقا محسن ستاری و نگهبانی مسافر داود و دبیری مسافر محمدرضا در تاریخ 99/1/25 رأس ساعت 17 برگزار شد.

سلام دوستان محسن هستم یک مسافر؛

در ابتدا تشکر می‌کنم از مرزبان آکادمی، نگهبان و دبیر جلسه همچنین ایجنت شعبه که اجازه خدمت کردن به من دادند. خب دستور جلسه درباره وادی هشتم هست که وادی حرکت است، با حرکت راه نمایان می‌شود، ما در پروتکل DST یک مثلث درمان اعتیادداریم که شامل جسم روان و جهان‌بینی است، کسانی که وارد سفر اول می‌شوند با این مثلث آشنایی پیدا می‌کنند. اگر مسافری در سفرش این سه ضلع را به‌موازات هم رشد بدهد باحال خوشی به درمان اعتیاد دست پیداکرده و رها می‌شود اگر غیرازاین باشد می‌تواند در حد یک قطع مصرف باشد. یکی از مهم‌ترین بحث‌ها در ادامه سفر اول همین بحث جهان‌بینی است؛ جهان‌بینی سی دی و نوشتارهایی است که در اختیار سفر اولی قرارگرفته و با استفاده از دانایی و یا جهان‌بینی که پیدا می‌کند حرکت می‌کند، به‌غیراز این‌ها ما یک کتابی داریم به نام کتاب چهارده وادی و یا کتاب عشق؛ در این کتاب به وادی‌های مختلف و عبور از این وادی‌ها اشاره می‌شود مثل امروز که دستور جلسه وادی هشتم هست.

در این وادی بخشی دارد درباره این‌که همه موجودات در روز الست با خداوند پیمان بستند و خداوند یکتا را پذیرفتند به‌غیراز شیطان که پیمان بست تا انسان را از مسیرش منحرف کند. در کتاب ادموند و هلیا این‌گونه بیان می‌شود که انسان از مسیرش خارج شد و خداوند دستور صادر کرد که در زمین پخش شوید و بدانید که موجودی هست به نام شیطان که بسیار کینه دوز بوده و به‌صورت القاء افکار و اندیشه در شما رسوخ کرده و کار خود را عملیاتی می‌کند. در کتاب عشق این‌که ما باید چگونه مسیر خود را مشخص و تعیین کنیم به‌وضوح مطرح‌شده است. گاهی اوقات یک تفکری هست و بر اساس این تفکر ما یک حرکتی را انجام می‌دهیم، اما گاهی اوقات این تفکرات و تصمیم‌ها به نتیجه خوبی نمی‌رسد؛ یعنی این‌که تمام حرکت‌هایی که ما انجام می‌دهیم نمی‌تواند درست باشد. مثلاً قبل از کنگره 60 همه ما حرکت می‌کردیم برای ترک مواد مخدر اما ترک‌هایی که انجام می‌دادیم یا سقوط آزادی بود یا دارودرمانی و از این قبیل چیزها، خلاصه نتیجه خوبی شامل حال ما نمی‌شد.

بنابراین در مسیر حرکتمان خود نوع حرکت بسیار مهم است، آن اختیاری که خداوند به انسان داده است آیا در مسیر ارزش‌هاست یا در مسیر ضد ارزش‌ها. شیطان به بهترین شکل ممکن است انسان را فریب بدهد، فکر می‌کند در حال انجام کار درست است درصورتی‌که این‌گونه نیست یا فکر می‌کند وارد مرغزار شده است درحالی‌که وارد مسلخ شده است، پس باید ببینیم حرکتمان درست است یا نه. جملات و واژهایی که در کنگره 60 گفته می‌شوند بسیار مهم‌اند. شیطان به‌گونه‌ای کارش را انجام می‌دهد که نهایتاً به سکون انسان ختم شده و انسان از حرکت بازمی‌ایستد، این عمل باعث عدم حرکت انسان‌ها می‌گردد. ما باید به نتیجه کارمان از قبل فکر کنیم، مثل آن شیری که قبل از بیرون آوردنش باید بیندیشیم که آیا توانایی بازگرداندن دوباره این شیر به درون قفس راداریم یا خیر، این مثال را زدم به این دلیل که بعضی کارهایمان امکان بازگشت و جبران ندارند، گاهی اوقات کارهایی انجام می‌دهیم که برگشت به حالت عادی را بسیار سخت می‌کند.

گاهی اوقات مسیر صراط مستقیم نیز دارای پیچ‌وخم است و این‌طور نیست که ما در این مسیر به تمام خواسته‌هایمان به‌راحتی دست پیدا کنیم. در مسیر صراط مستقیم که قرار گرفتیم خودِ راه به ما می‌گوید چه‌کار باید بکنیم و چه چیزهایی را در کوله‌پشتی خودمان باید داشته باشیم، ما اگر بخواهیم در یک مسیری حرکت بکنیم نیاز به جزئیات کامل آن مسیر نیست کلیات مسیر به ما می‌گوید چگونه باید حرکت بکنیم تا به هدفمان دست پیدا بکنیم. صراط مستقیم سختی‌های خودش را دارد اما نتیجه‌اش بسیار خوب است، در مسیر خارج از صراط مستقیم ظاهر بسیار فریبنده است و پاداش‌ها خیلی زود به دستمان می رسند، اما نتیجه خوبی در بر نخواهد داشت.

چند وقت پیش فیلمی را نگاه می‌کردم که درباره زندگی یک معلم شیمی بود او به دلیل مشکلات مالی که در زندگی داشت تصمیم می‌گیرد یک آزمایشگاه احداث کند تا ماده مخدر شیشه تولید کند که از درآمد حاصل از آنجا زندگی خود را اداره کند، در ابتدا برایش بسیار جذاب و پردرآمد بود، او خانواده‌ای داشت که چهار نفر جمعیت داشت و پر از عشق و محبت بود اما در ادامه اتفاقاتی رخ داد که باعث از بین رفتن عشق و محبت شد و جایش را نفرت گرفت تا این‌که همه‌چیز را به نابودی کشاند، در انتها همه چیز تبدیل به کینه، نفرت و خرابکاری شد این نتیجه تصمیم و حرکت در چنین مسیری بود. هرچند حرکت در مسیر درست دشوار است اما پاداش آن بسیار خوب است، پس بسیار باید مراقب خود و حرکتی که انجام می‌دهیم باشیم.

تنظیم:مسافر امین

نمایندگی کاسپین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نقی رهجوآقارضا جمعه 29 فروردین 1399 21:05
خداقوت خدمت خدمت گذاران
جلال رهجوی اقامحمدرضا جمعه 29 فروردین 1399 08:31
عالی بود خسته نباشید
جفرِلژیون 14 پنجشنبه 28 فروردین 1399 11:58
عالی بود تشکرات
حسین گره ای رهجوی امیرآقا ل14 پنجشنبه 28 فروردین 1399 05:43
خسته نباشید به خدمتگزاران سایت.
مسافر داود لژیون 8 چهارشنبه 27 فروردین 1399 14:36
تشکر از همه عزیزان سایت خسته نباشید
علی107 لژیون 2 چهارشنبه 27 فروردین 1399 10:05
تشکر از اقا امین و همه بچهای سایت
مسافرامیدلژیون٨ چهارشنبه 27 فروردین 1399 10:01
خداقوت
رضاسبزعلیزاده چهارشنبه 27 فروردین 1399 07:46
اقا امین خسته نباشید
چهارشنبه 27 فروردین 1399 07:25
اقا امین خیلی ممنونم ازت که دستور جلسات را خیلی زیبا برای ما به نگارش در میاوری.
سعید احمدپور رهجوی حمید آقا چهارشنبه 27 فروردین 1399 06:28
خدا قوت
محسن رهجوی حمیدآقا چهارشنبه 27 فروردین 1399 00:01
خداقوت به گروه سایت
مسافر کامبیزلژیون14 سه شنبه 26 فروردین 1399 23:33
سلام خد ا وقوت به بچهای سایت
نوراله لژیون ۲ سه شنبه 26 فروردین 1399 22:37
بسیار خوب حرف زدن وآموزش خوبی از حرفهاش گرفتم سپاسگزارم
مهدی لژیون سوم نمایندگی کاسپین سه شنبه 26 فروردین 1399 12:46
جلسه خوبی بود تبریک جایگاه به استاد.. ممنون از امین عزیز بابت تهیه این دستور جلسه
رهجوی حمید اقا جواد سه شنبه 26 فروردین 1399 12:36
جلسه خوبی بود.تشکر از همین عزیزوگروه زحمتکش سایت
مسافر وهاب ل یکم نمایندگی کاسپین سه شنبه 26 فروردین 1399 12:17
تبریک جایگاه خدمت استاد محترم و تشکر از نگهبان و دبیر محترم تشکر از استاد محترم بابت سخنان کامل و جامعی که در اختیار ما گذاشتند.
مسافر علی لژیون دوم سه شنبه 26 فروردین 1399 10:49
بسیار ممنون از بچه های سایت
حسین کاظمی ل ۱۴ نمایندگی کاسپین سه شنبه 26 فروردین 1399 10:23
سلام وعرض ادب دارم به تمام خدمتگزاران وبچهای سایت ممنون عالی و آموزنده بود خداقوت
علی خالقی لژیون دوم سه شنبه 26 فروردین 1399 09:06
خیلی عالی ممنونم از زحمتکشای سایت
مسافر نوید لژیون 14 سه شنبه 26 فروردین 1399 08:55
تشکر و خداقوت به بچه های سایت
باقرلژیون دوازدهم سه شنبه 26 فروردین 1399 08:19
خداقوت به استادجلسه ونگهبان ودبیر ایشان بابت مطالب خوبی که ارائه کردند وازخدمتگزاران سایت هم تشکر میکنم
مسافرمصطفی لژیون دوم سه شنبه 26 فروردین 1399 08:09
بسیار عالی بود از امین عزیز هم بابت ثبت گزارش تشکر میکنم
امین لژیون6 سه شنبه 26 فروردین 1399 07:44
خیلی ساده و خوب صحبت کردند.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic