سپری کردن روزهای ابری به شوق دیدن آفتاب
یکشنبه 3 فروردین 1399 ساعت 11:16 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی لژیون سوم | ( نظرات )

همان‌گونه که اگر در جهت منفی باشی عواقب کارت به اطرافیانت هم آسیب می‌زند، اگر در مسیر مثبت هم باشی عطر و رایحه دل‌انگیز حس و حال تو به اطرافیانت هم می‌رسد.

گفت و گو صمیمانه ای داشتیم با ایجنت نمایندگی کاسپین مسافر محمدرضا 


لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان محمدرضا هستم یک مسافر؛ 

آنتی ایکس مصرفی: اپیوم، روش درمان DST، داروی درمان OT، رشته ورزشی: فوتبال،  راهنما: آقا کوروش، رهایی از مواد: 7سال و 10 ماه و سیگار: 5سال.

چه جایگاه‌هایی را در کنگره تجربه کردید؟

در سفر اول دبیری لژیون بود. در سفر دوم: دبیر، نگهبان، مسئول OT نمایندگی قزوین، چند دوره مرزبانی، کمک راهنمایی و ایجنتی.

جایگاهی را دوست داشتید تجربه کنید ولی نشده؟ نه فک کنم همه را تجربه کردم.

 

به‌تازگی ایجنتی شما تمدید شد. آیا در سال دوم هم به‌اندازه سال اول خوشحال بودید و حستان به‌اندازه سال اول بود؟

من جایگاه‌های زیادی را در کنگره گذراندم ولی جایگاه ایجنتی مسئولیت سنگینی است بااین‌حال که شاید به نظر برسد کار سختی نیست.

من همیشه خوشحالم که در کنگره هستم، حال اینکه جایگاه داشته باشم یا نداشته باشم خیلی فرقی نمی‌کند.

 

به مرگ فکر می‌کنید؟

مرگ جزو لاینفک (جدانشدنی) زندگی است و قطعاً یک روز به سراغمان می‌آید؛ ولی، نه به آن فکر نمی‌کنم.

نگاهتان راجع به مرگ و آخرت چیست؟

دوست ندارم اسمش مرگ باشد زیرا ادامه مسیر است. مانند این است که از این ماشینی که در آن هستیم پیاده شویم و در یک ماشین دیگر سوار شویم و برویم؛ شاید ماشین بعدی بهتر بود، شاید جای خوبی قرار است بروی. به نظر من اگر اینجا خوب است و خوش می‌گذرد ادامه‌اش هم قطعاً باید خوب باشد پس لزومی ندارد درگیر آن باشیم.

فقط یک چیز آن، من را اذیت می‌کند و آن‌هم همه‌ی کسانی است که دوستشان دارم. اگر در مقوله مرگ چیزی اذیتم کند همین جدا شدن از کسانی است که دوستشان دارم.

 

بیشتر اوقات انسان موقع گوش دادن به سی دی تمرکز ندارد و اصطلاحاً حواسش پرت جای دیگری می‌شود. دلیل این موضوع و راه‌حل آن چیست؟

حتی زمانی که یک موسیقی را دوست داریم و موقع گوش دادن دلمان می‌خواهد همه کلمات آن را بشنویم نیز این اتفاق می‌افتد و برای این‌که آن موسیقی را کامل بشنوی مجبور هستی بارها آن را گوش دهی.

فکر و ذهن ما عادت کرده است که روی چیزی تمرکز نداشته باشد و برای اینکه فکر ما درگیر چیزهای دیگری نشود باید حالت توجهمان را بالا ببریم.

برای حل کردن این موضوع تمرینش این است که اگر کاری را انجام می‌دهیم، با تمام وجود آن را انجام دهیم. برای مثال: با تمام وجود غذا بخورم، آب بنوشم، گلی را بو کنم، شکوفه‌های بهاری را نگاه کنم، با تمام وجودم آن موسیقی را گوش دهم و...، که می‌شود در لحظه زندگی کردن.

 

به نظر شما آموزش مجازی می‌تواند به‌اندازه حضوری کیفیت داشته باشد؟

قطعاً نمی‌تواند به‌اندازه لژیون‌های فیزیکی باشد. سه مقوله است که در همه مسائل به‌خصوص در برگزاری لژیون به کمک ما می‌آید و این سه مؤلفه باید وجود داشته باشد که نتیجه مطلوبی حاصل شود؛ صوت، نور و حس.

اگر تصویر افراد را به‌عنوان نور در نظر بگیریم، صوت کلامی است که منعقد می‌شود و آن حسی که در حلقه لژیون شکل می‌گیرد، این باعث می‌شود که نتیجه مطلوب‌تر شود. خیلی وقت‌ها پیش می‌آید افراد قبل از شروع لژیون حس و حال خوبی ندارند ولی بعد از اتمام لژیون خیلی شاداب هستند زیرا یک چیزی برداشت کرده‌اند و با دلگرمی از کنگره می‌روند.

در لژیون‌های مجازی؛ حس کم رنگ تر است، تصویر حلقه لژیون وجود ندارد، صوت هم هست ولی نمی‌تواند به‌اندازه لژیون فیزیکی باشد.

باید این روزها را سپری کنیم تا روزهای آفتابی برسد.

توصیه شما به مسافران در این روزها چیست؟

این موضوع پیش‌آمده یک شرایط خاصی است. در هفته سه جلسه آموزشی، استخر و پارک داشتیم که چندین ساعت آموزش مداوم بود؛ باز بااین‌حال شاید بعضی‌ها نمی‌توانستند در پله درمانی خود موفق باشند. حالا همه‌ی این‌ها کنار رفته و فقط شده یک لژیون مجازی پس نقش آن فوق‌العاده است. اگر می‌خواهیم به کنگره وصل باشیم و از آموزش‌هایمان دور نشویم باید لژیون‌های مجازی را خیلی جدی بگیریم و حضور فعال داشته باشیم.

با جدیت خیلی بیشتری باید سی دی گوش دهیم و بنویسیم چون جلسات دیگر نیست و من باید انرژی‌ام را از سی دی گوش دادن و نوشتن و در لژیون مجازی کنفرانس دادن به‌دست آورم.

حتی اگر کسی گوشی مناسبی برای حضور در لژیون‌های مجازی را ندارد باید تهیه کند یا با گوشی اعضای خانواده در آن ساعت آموزش مجازی، شرکت نماید.

بعضی‌ها ام می‌گویند ما اصلاً اهل سایت و گوشی نیستیم. بهترین فرصت است که یاد بگیریم، مگر به‌روز شدن اشکالی دارد؟

یک نکته‌ام وجود دارد و آن این است که همان‌طور که در شعبه می‌گوییم باید حرمت‌ها را رعایت کنیم، در لژیون‌های مجازی این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

نظر و برداشت شما درباره جمله: «همه مطالب در درون و برون ماست» چیست؟

درک این موضوع که همه مطالب در درون و برون ماست کمی سخت است. انسان به‌گونه‌ای خلق‌شده که اعجاب‌انگیز است. قدرتی که خداوند در صور آشکار و پنهان انسان به‌کار گرفته است تا خلق شود خیلی شگفت‌انگیز است که بااین‌همه پیشرفت علم، هنوز هم خیلی از مسائل ظاهری انسان شناخته‌شده نیست چه رسد به صور پنهان که این مطلب به هردوی آنها اشاره دارد (درون و بیرون).

تصویری از کل هستی درون ما وجود دارد؛ چون تصویر و ذهنیتی از همه‌چیز در ذهن ما می‌تواند ساخته شود.

در صور ظاهری و فیزیکی انسان هم اگر در نظر بگیریم، یک سلول دست‌کمی از یک جهان ندارد  درحالی‌که در هر انسان چندین میلیارد سلول وجود دارد. ضمن اینکه همه‌ی ساختارهای جسم به‌طور خودکار عمل می‌کند و برای مثال من به ریه‌ام دستور نمی‌دهم نفس بکشد یا به قلبم برای تپیدن؛ زیرا اگر این‌گونه بود در زمان خواب می‌مردم.

در این مطلب: منظور از درون=صور پنهان و برون = جسم می‌باشد.

 

از اینکه وقتِ زیادی را در کنگره به سر می‌برید خانواده‌تان شکایتی ندارند؟

به این فکر نمی‌کنید که اگر این سال‌ها این وقت را صرف زندگی‌تان؛ چه ازنظر مادی و چه ازلحاظ معنوی مانند تربیت فرزندانتان می‌کردید بهتر بود؟

توصیه‌ام به آن‌هایی که دوست دارند بیشتر در کنگره باشند و خانواده‌شان گله نکنند این است که سعی کنند خانواده‌شان هم کنگره‌ای کنند. این‌که خانواده من کنگره‌ای شود یا نه، به من ربط دارد نه آنها؛ اگر از وقتی‌که من به کنگره می‌آیم تغییرات اساسی در من شکل بگیرد خانواده من کنجکاو می‌شوند که این کجا است که من می‌روم انقدر تغییر کرده‌ام.

به این موضوع که اگر کنگره نمی‌آمدم و برای شرایط مالی و معنوی زندگی‌ام وقت بیشتری صرف می‌کردم بهتر می‌شد یا نه، فکر کرده‌ام ولی هرچند بار که فکر کردم محکم‌تر و باایمان بیشتری به این نقطه رسیدم که باید کنگره باشم تا آن موضوعات هم درست شود.

چون من اگر همان آدم قبل از کنگره بودم چگونه می‌توانستم فرزندم را با آن دیدگاه و جهان‌بینی تربیت کنم؛ با آن روش زندگی کردن خودم که غلط بود چگونه می‌خواستم به فرزندم زندگی کردن یاد بدهم؟

همان‌گونه که اگر در جهت منفی باشی عواقب کارت به اطرافیانت هم آسیب می‌زند، اگر در مسیر مثبت هم باشی عطر و رایحه دل‌انگیز حس و حال تو به اطرافیانت هم می‌رسد.

 

نظرتان را درباره قسمت سایت نمایندگی کاسپین بیان کنید:

از همان سال‌های ابتدایی که این کار را در قزوین آغاز کردیم، کسانی که زیربنای این کار را گذاشتند، به خوبی این کار را کردند. در گذشته سایت‌های نمایندگی‌های مختلف رتبه‌بندی می‌شد که سایت ما همیشه جزء رتبه‌های اول قرار داشت.

من معتقدم جایگاه‌های خدمتی مانند سایت، OT ، نشریات و... سکوی پرتاب هستند. در آزمون این دوره که برگزار شد اکثر اعضای سایت قبول شدند.

از مسئولین قبلی سایت، آقا عطا و آقا جواد تشکر می‌کنم و به مسئول فعلی سایت آقا مصطفی خدا قوت می‌گویم و تشکر می‌کنم که به خوبی در این جایگاه در حال خدمت هستند.

 

کلام آخر...

سخن پایانی‌ام با همه عزیزانی است که این مطلب را می‌خوانند: چه روزهای خوبی را در کنار هم داشتیم، چه لذتی داشت جلسات هفتگی، حضور در پارک، به آغوش کشیدن یکدیگر، دست در دست هم گذاشتن و دعا کردن و.... . بچه‌های کنگره معمولاً قدرشناس هستند؛ ولی امیدوارم که این موضوعی که در جامعه است با رعایت مسائل  بهداشتی، به‌سلامتی همه عزیزان عبور کنند و دوباره آن حس و حال و انرژی برگردد.

امیدوارم که این شرایط به‌زودی سپری شود و دوباره روزهای خوب کنار هم بودن برسد؛ این دفعه دیگر مطمئنم تک‌تکمان قدرش را بیشتر از قبل درک می‌کنیم.

پیشاپیش عید نوروز را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم و سالی پر از حال خوش و سلامتی را برای همه دوستان آرزو دارم.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدرضا محمدی سه شنبه 5 فروردین 1399 13:31
ممنونم از ابراز محبت تک تک عزیزان دوستتون دارم و دلم برای همه شما تنگ شده
مسافر نوید لژیون 14 سه شنبه 5 فروردین 1399 13:01
خداقوت به ایجنت عزیز شعبه کاسپین
همسفر سه شنبه 5 فروردین 1399 02:41
سلام راهنمای عزیز،،مطالب آموزنده ای بود..امیدوارم بودنتان جاودانه باشه برای ماوکنگره...
اشکان لژیون۸ سه شنبه 5 فروردین 1399 01:36
سلام و خدا قوت خدمت استاد عزیزم آقا محمد رضا
عقیل لژ یون ۱۱ دوشنبه 4 فروردین 1399 10:55
خداقوت خدمت آقامحمد رضاکه همیشه با بیانات خوب وشیرین به ماانرژی وآرامش میدن بسیار لذت بردم
مسافرامیدلژیون٨ دوشنبه 4 فروردین 1399 08:06
ممنونم ازاستادعزیزم آقامحمدرضا .بسیار زیبا وعالی بود.
خداقوت به گروه سایت
مسافربهزاد.ل۱۲ یکشنبه 3 فروردین 1399 15:49
سلام‌و‌خاقوت‌به‌آقا‌محمدرضا‌و‌مهدی‌عزیز.خیلی‌متشکرم‌مصاحبه‌عالی‌و‌آموزنده‌ای‌بود.
عیسی لژیون 15 یکشنبه 3 فروردین 1399 14:22
باسلام وعرض ادب به ایجنت محترم ازآموزشهای ارائه شده گفتگوهای شما بااعضاءسایت ممنونیم همیشه جنابعالی درمشارکتهایتان همانند کمکراهنماها گره گشای مشکلات رهجوها بوده وخواهدبود .
یوسف لژیون سوم یکشنبه 3 فروردین 1399 12:17
عرض تبریک وخدا قوت خدمت ایجنت محترم اقامحمدرضابابت مصاحبه آموزنده وتشکرازعوامل سایت
رضاسبزعلیزاده یکشنبه 3 فروردین 1399 11:31
سلام ممنون از اقا محمدرضا بسیار اموزنده بود
با تشکر از گروه سایت
هم سفر حمیده لژیون 11 یکشنبه 3 فروردین 1399 01:44
درود و خداقوت به ایجنت محترم و سپاس از تمامی زحماتی که برای نمایندگی کاسپین متحمل می‌شوند. خداقوت خدمت اعضای محترم سایت
نقی رهجوآقارضا شنبه 2 فروردین 1399 18:12
تشکرازاقامحمدرضاعزیزبابت این مصاحبه خوب وزیباوخداقوت خدمت اقامهدی
علی 107 لژیون 2 شنبه 2 فروردین 1399 17:47
از اقا محمد رضا ایجنت محترم شعبه تشکر میکنم بابت تمامی زحماتی که برای ما میکشند امیدوارم همیشه سلامت باشید
مهدی ل یکم شنبه 2 فروردین 1399 16:46
مرسی اقا باعث دل گرمی بود
محسن رهجوی حمیدآقا شنبه 2 فروردین 1399 14:17
مرسی از ایجنت محترم آقا محمدرضا.استفاده کردم.پایدار باشید.سال خوبی داشته باشید
نواله لژیون دوم شنبه 2 فروردین 1399 13:41
خدا قوت به عزیزان سایت وسلام ویژه به اقای خودم آقا محمد رضا سال جدید به شما وخانواده محترم تبریک مگم انشاالله صدو بیست سال زنده باشی مچکرم سپاسگزارم
Mahdi_L8 شنبه 2 فروردین 1399 10:14
بسیار عالی و آموزتده و کاربردی.خسته نباشید به استاد عزیزم و تبریک به آقا مهدی گل
حامد لژیون پنجم جمعه 1 فروردین 1399 22:21
ممنون بابت مصاحبه از بچه های سایت و ممنون از آقا محمدرضا بابت آموزشهای عالی شون
مسافرباقر لژیون دوازدهم جمعه 1 فروردین 1399 17:18
خیلی ممنون ازشمابابت زحماتی که برای نمایندگی میکشید بهترینها رو برای شما آرزو میکنم وخداقوت به آقا مهدی
مسافر داود لژیون 8 جمعه 1 فروردین 1399 15:38
همیشه آموزنده و دلنشین،خیلی ممنون استاد
مسافر محمد لژیون هشتم جمعه 1 فروردین 1399 13:21
خداقوت مهدی جان.ممنون از مصاحبه زیبات
کیومرث رهجوی اکبرآقا.ل۱۵کاسپین جمعه 1 فروردین 1399 06:49
استاد عزیزودوست داشتنی آقا محمدرضا عزیزمن همیشه ازبیانات شما حس خوب وکلی انرژی گرفتم خدا روشکر میکنم که دراین شعبه قرارم دادتا ازشمابزرگواران آموزش بگیرم
جمعه 1 فروردین 1399 00:03
خدارا شکر میکنم که دوران سیاهی زندگیم به پایان خوش روشنایی ختم شدکه مشعلدارانش عاشقانی چون آقامحمد رضاایجنت مهربان وفعال شعبه کاسپین هستند. خدا قوت به داداش لژیونی عزیزم آقامهدی.
امیرغلامی پنجشنبه 29 اسفند 1398 21:06
سلام و خدا قوت بسیار آموزنده بود
امین لژیون دوم پنجشنبه 29 اسفند 1398 21:05
سلام خدا قوت به دوستان سایت.
سلام به آقا محمد رضای عزیز من هر وقت شما رو میبینم کلی انرژی میگیرم و الان که این مطالب رو خوندم هم انرژی زیادی گرفتیم انشالله همیشه سلامت باشید در کنار خانواده پیشاپیش سال نو مبارک.
محمدرهجوحمیدآقا(کاسپین) پنجشنبه 29 اسفند 1398 19:29
خداقوت خدمت آقامحمدرضاعزیزودوست داشتنی
حمید لژیون دوم پنجشنبه 29 اسفند 1398 19:27
بسیار عالی.
خدا قوت به عزیزان سایت
محمد رهجوی آقا رضا پنجشنبه 29 اسفند 1398 15:10
استاد عزیز حضور شما در هر جا و جایگاهی بار آموزشی داره و دیدن شما همیشه باعث انرژی ما میشه استدعا دارم که خداوند سایه شما رو بر سر ما ثابت کنه
ممنون از مهدی کوشا
روح‌الله لژیون دوم پنجشنبه 29 اسفند 1398 13:20
خداقوت‌آقامحمدرضا.خیلی‌قشنگ‌وجامع‌بودممنون‌برای‌زحمتهای‌فراوانی‌که‌برای‌شعبه‌انجام‌میدهید.برقرارباشید
هادی رهجوی حمید آقا نمایندگی کاسپین پنجشنبه 29 اسفند 1398 13:17
استاد عزیز خدا قوت به شما.ارزوی سلامتی دارم براتون و خدا قوت میگم امیدوارم منم بتونم مثل شما خدمتگذار باشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو