درمان سیگار، دریچه ای برای فهم عالم معنا
سه شنبه 14 آبان 1398 ساعت 08:10 | نوشته ‌شده به دست مسافر جواد | ( نظرات )

بعد از درمان سیگار کیفیت خواب‌ها به‌گونه‌ای اعجاب‌انگیز بهتر می‌شود و خواب‌های انسان رنگی‌تر از قبل می‌شود و موضوع تصاویر خیلی زیباتر می‌شود و این به خاطر این است که با درمان سیگار حس انسان قوی‌تر می‌شود و پوشش و پرده‌ای که روی حواس انسان بوده است کنار می‌رود.

مقاله‌ای در باب درمان سیگار (NRT) به قلم مسافر جواد


همه موجودات هستی با استفاده از حواس خود با اطراف و پیرامون خود ارتباط برقرار می‌کنند و اگر نقصی دریکی از این حواس به وجود آید لاجرم برای ارتباط با پیرامون خود دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند تبادل لازم را با محیط اطراف خود داشته باشند و این عدم ارتباط و تعامل باعث می‌شود که برای برطرف کردن نیازهای خود دچار مشکل شوند. عموماً ما این حواس را به‌عنوان حواس پنج‌گانه می‌شناسیم (شنوایی، بینایی، بویایی، لامسه و چشایی) و همه موجودات زنده بنا به نوع زندگی و تغذیه و ماهیت وجودی‌شان از این حواس برخوردار هستند و شاید دریکی یا دو تا از حواس خود قوی‌تر باشند به‌طور مثال خفاش‌ها از شنوایی بسیار قدرتمندی برخوردار هستند و با استفاده از شنوایی خود جهت‌یابی و شکار می‌کنند.

هر موجود زنده برای اینکه بتواند با اطراف خود ارتباط برقرار کند باید ساختارهای حسی مناسب با محیط اطراف خود را در وجود خود داشته باشد. برای اینکه بتواند بشنود باید گوش و ساختار شنوایی در او وجود داشته باشد تا با دریافت امواج صوتی اطراف خود توسط سیستم شنوایی بتواند بشنود و با چیزی که شنیده واکنش مناسب را نشان دهد. در اصل مجموع حواس ما به‌صورت گیرنده و فرستنده عمل می‌کنند و با استفاده از آن‌ها زندگی می‌کنیم و با اطراف خود ارتباط برقرار می‌کنیم.

 

و اما انسان به‌عنوان موجودی چندبعدی که خداوند از روح خود در او دمیده است همواره به دنبال بازگشت به اصل خویش و رسیدن به جواب سؤال‌های خویش بوده است و همیشه جستجوگر بوده است تا به ماهیت حقیقی خود دست پیدا کند و زوایای وجود خود را دریابد. انسان موجودی است که دارای صور آشکار و صور پنهان است. صور آشکار انسان همان حواس فیزیکی هستند که به‌وسیله آن‌ها با محیطی که در آن زندگی می‌کنند ارتباط برقرار می‌کنند و ازاینجایی‌که انسان ماهیت فیزیکی دارد و به‌صورت تمثیل از خاک آفریده‌شده است، ساختارهای صور آشکار او نیز با محیط فیزیک خود هم ارتعاش است و محدودشده است به‌طور مثال انسان با شنوایی خود می‌تواند 7 نت اصلی را بشنود و با بینایی خود هفت‌رنگ اصلی و رنگ‌های بین این طیف را ببیند درصورتی‌که رنگ‌های بشمار دیگری نیز وجود دارد که انسان با چشم خود نمی‌تواند بیند و یا امواج صوتی بیشمار دیگری در اطراف ما وجود دارد که ما با سیستم شنوایی خود قادر به شنیدن آن‌ها نیستیم و برای اینکه بتوانیم به آن‌ها دسترسی داشته باشیم باید ساختار مناسب آن را داشته باشیم همانند یک دستگاه رادیو که یک گیرنده است و زمانی که روشن می‌شود امواجی را که اطراف خود را دریافت می‌کند و آن‌ها را پخش می‌کند، درصورتی‌که این امواج همیشه در اطراف ما هستند و برای استفاده از آن‌ها گیرنده مناسبی باید داشته باشیم.

 

همان‌طور که عنوان شد انسان همواره به دنبال رسیدن به منبع و سرچشمه وجودی خود است و در طول تاریخ ادیان و مکاتب مختلف و تعالیم پیامبران و عارفان و فیلسوفان همواره در این جهت بوده است که به انسان بگویند که تو فراتر از ماهیت فیزیکی خود هستی و خداوند در وجود تو حواس دیگری نیز قرار داده است که تو با تزکیه و پالایش می‌توانی به آن‌ها دست پیدا کنی و با بکار بردن آن‌ها فراتر از مکان و زمان حرکت کنی و بدانی آنچه را که نمی‌دانستی و ببینی آنچه را که نمی‌توانی با چشم خویش ببینی و فلک را سقف بشکافی و از محدودیت‌های فیزیکی خود عبور کنی.

انسان برای اینکه بتواند به صور پنهان یا همان حس‌های دیگر خود دسترسی پیدا کند باید حس خود را قوی کند و تزکیه و پالایش نماید و از ضد ارزش‌ها که از انسان انرژی می‌گیرد دوری کند زیرا انسان برای انجام هر کاری نیاز به انرژی دارد و تا انرژی نباشد حس قوی نمی‌شود و ضد ارزش‌ها همانند پوشش و پرده‌ای ضخیم روی احساس ما می‌نشیند و نمی‌گذارد که انسان بشنود و ببیند و حس کند.

مصرف مواد مخدر و سیگار و مشروبات الکلی یکی از بزرگ‌ترین ضد ارزش‌ها است که علاوه بر تخریب جسم و صور آشکار انسان، صور پنهان انسان و احساس انسان را نیز دستخوش تخریب می‌کند و کسی که مواد مخدر مصرف می‌کند دچار بی‌حسی می‌شود و کسی که بی‌حس شده نمی‌تواند با اطراف خود ارتباط برقرار کند و در یک زندان نامریی و در اسارت حصارهایی که دیده نمی‌شود زندانی می‌شود و قادر نیست به کنش‌های فیزیکی اطراف خود را خوب لمس کند چه برسد به ارتباط با عالم معنا و درک حقایق هستی. البته یک باور نادرست در بین بسیاری وجود دارد که با مصرف مواد مخدر به دنبال آزاد کردن انرژی زیادی در وجود خود هستند که با استفاده از این انرژی بتوانند حس خود را قوی کنند که متأسفانه جز نابودی تخریب هیچ ارمغان دیگری برای آن‌ها نخواهد داشت.

همان‌گونه که مصرف مواد مخدر باعث از بین رفتن و تخریب جسم و احساس و قطع ارتباط انسان با صور پنهانش می‌شود، با درمان اعتیاد با روش dst (درمان تدریجی) در کنگره 60 دوباره شخص مصرف‌کننده احیا می‌شود و ساختارهای درونی و بیرونی او به‌واسطه مصرف مواد مخدر تخریب‌شده بود، دوباره بازسازی می‌شود و احساس انسان دوباره زنده می‌شود و تمام کسانی که با این روش درمان می‌شوند این موضوع را بیان می‌کنند که گویی دوباره به دنیا آمده‌اند و همه‌چیز به رنگ و بو و طعم دیگری است و کسانی که اعتیاد به مصرف نیکوتین خود را نیز با همین روش درمان می‌کنند از احساس قوی‌تر و بهتری برخوردار می‌شوند و درمان سیگار تأثیر بسیار زیادی در قوی شدن حس دارد و این موضوع به‌قدری اهمیت دارد که بنیان کنگره 60 در هنگام دادن رهایی نیکوتین تنها سؤالی را که می‌پرسند این است که آیا حست بیدار شده است؟

انسان زمانی که در خواب است صور آشکار او از کار میافتد و با استفاده از صور پنهان خود می‌شنود و می‌بیند و حرکت می‌کند و بعد از درمان سیگار کیفیت خواب‌ها به‌گونه‌ای اعجاب‌انگیز بهتر می‌شود و خواب‌های انسان رنگی‌تر از قبل می‌شود و موضوع تصاویر خیلی زیباتر می‌شود و این به خاطر این است که با درمان سیگار حس انسان قوی‌تر می‌شود و پوشش و پرده‌ای که روی حواس انسان بوده است کنار می‌رود و انسان با اطراف خود ارتباط بهتری برقرار می‌کند و می‌تواند چیزهایی را بیند و بشنود و به یاد آورد که قبلاً قادر به آن نبوده است. درواقع درمان اعتیاد و سیگار با روش dst احساس انسان را احیا و قوی می‌کند و احساس ما که همان گیرنده ما است قادر است اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار دهد. به نظر من درمان سیگار دریچه‌ای است برای ورود و فهم عالم معنا یا همان عالم غیب که خداوند و فرستادگان او همواره از آن یادکرده‌اند و از انسان خواسته‌اند که با دوری از ضد ارزش‌ها و پرهیزکاری به آنجا راه پیدا کنند.

نویسنده ؛ مسافر جواد رهجوی کمک راهنمای محترم مسافر عطا

نمایندگی کاسپین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فیض الله رهجوی امیراقا ل14 یکشنبه 19 آبان 1398 23:02
بسیارآموزنده بوداقاجواد مرسی
مسافرامیدلژیون٨ جمعه 17 آبان 1398 21:47
اقا جواد بسیارعالی بود ممنون از زحمات شما
وحید ل ششم کاسپین جمعه 17 آبان 1398 13:20
سلام به آقا جواد عزیز مثل همیشه زیبا و آموزنده بود من همیشه از مطالب و مشارکت شما لذت میبرم و اون مشارکت زیبای شما که جرقه ای بود برای من هیچ وقت فراموش نمیکنم و همیشه ممنون شما هستم
Mahdi_hoseini.L8 جمعه 17 آبان 1398 10:11
سلام خسته نباشید خدمت همه خدمت گذاران کنگره.
آقا جواد ی فردی هست که با منش و ادب و خوش رویی بنده رو تحت تاثیر قرار بده و هر لحظه آموزش بگیرم..
امید وارم همیشه پایدار و موفق باشید
مسافر سجاد.ل ۸ جمعه 17 آبان 1398 10:09
خدا قوت
رهجوی حمید اقا جواد پنجشنبه 16 آبان 1398 13:00
ازاقاجوادبابت مقاله پردازش تشکر میکنم خدا قوت به بچه های سایت
عیسی رهجوی اکبرآقا حسنیها چهارشنبه 15 آبان 1398 21:27
آقا جواد عزیزودوست داشتنی مقاله بسیارعالی وزیبایی ارائه نمودی ممنون وخداقوت وهمیشه موفق وپایدارباشی .
مسافر مهدی لژیون سوم چهارشنبه 15 آبان 1398 19:09
درمان سیگار یکی دیگر از معجزاتی بود که کنگره 60 توانست آن را پیدا کند و حس های بسته شده انسان را بیدار نمیاد.
ممنون آقا جواد، همیشه ازتون آموزش گرفتم، خدا قوت❤️
مسافر محمد لژیون هشتم چهارشنبه 15 آبان 1398 16:57
ما مسافران در کنگره همانند پرنده‌،دسته دسته به وسیله حس به دور هم جمع شدیم و در آسمان کنگره به پرواز درآمده‌ایم.درمان سیگار یکی از آن چیزهایی است که در آسمان به دست ما رسیده.خداقوت آقا جواد
حسین.م رهجوی امیرآقا لژیون 14 چهارشنبه 15 آبان 1398 14:25
آقا جواد عالی بود .خلاصه مفید وآموزنده .زنده باشی.
چهارشنبه 15 آبان 1398 14:05
سلام و خداقوت بابت مقاله زیبا و آموزندت
رضا،لژیون 3 شعبه کاسپین چهارشنبه 15 آبان 1398 10:38
عالی بود آقا جواب مطالب جامع و خوبی بود مرسی
خشنود لژیون15 چهارشنبه 15 آبان 1398 08:00
آقاجوادممنونم بابت مقاله بسیارآموزنده شما
نقی رهجواقارضا چهارشنبه 15 آبان 1398 07:28
اقاجوادواقعازیبا وقشنگ بود مرسی خداقوت گروه سایت
همسفر فاطمه ل 8کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 22:58
مقاله پرباری بود بهت میبالم که این چنین در جهت رشد و تعالی گام برداشتی .خداقوت به گروه سایت
ابوالفضل رشوند سه شنبه 14 آبان 1398 22:51
جواد عزیزبسیار عالی بود
مسافر جواد نمایندگی کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 22:23
سپاس از همه بزرگواران که با نظراتشون من رو مورد لطف قرار دادند
همسفر مریم لژیون دهم سه شنبه 14 آبان 1398 22:00
خیلی جامع و مفید و بسیار آموزنده ، خداقوت
رضا سلطان لژیون یکم سه شنبه 14 آبان 1398 21:58
بسیار عالی و احسنت برادر عزیزم
محسن رهجوی حمیدآقا سه شنبه 14 آبان 1398 16:20
مرسی به آقاجواد گل.مثل همیشه کامل و جامع.پیروز باشی و خدمتگذار
همسفر نازنین نمایندگی کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 15:42
خیلی عالی بود و آموزنده ،سپاس از شما که چنین مقاله پر باری رو ارائه دادید
هم سفر حمیده لژیون 11 سه شنبه 14 آبان 1398 14:09
برادر عزیزم خیلی خوشحالم که زندگی بدون نیکوتین رو تجربه میکنی و امیدوارم که همیشه در مسیر کنگره و روشنایی ها باشی. خدا قوت
مسافر باقر لژیون دوازدهم سه شنبه 14 آبان 1398 12:45
آقاجوادشماخیلی خوب درمورداهمیت درمان سیگارتوضیح دادید ممنون ازشماوگروه سایت
کیومرث لژیون۱۵شعبه کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 12:45
آقاجوادعزیزشماخیلی جذاب وعالی توضیح دادید لذت بردیم ایشااله شما را در پله های بالاترببینیم
محمود لژیون15 سه شنبه 14 آبان 1398 12:18
قاجواد چقدر زیبا اهمیت درمان سیگار را بیان کردین,واقعا عالی بود و لذت بردم
مسافرمصطفی لژیون دوم کاسپین قزوین سه شنبه 14 آبان 1398 11:01
آقاجواد چقدر زیبا اهمیت درمان سیگار را بیان کردین,واقعا عالی بود و لذت بردم
مسافر نویدلژیون چهاردهم سه شنبه 14 آبان 1398 10:29
مرسی جواد عزیز خیلی مطالبت عالی بود استفاده کردیم خداقوت به شما وخدمتگزارن سایت
مسافرمنوچهر سه شنبه 14 آبان 1398 09:52
خداقوت بسیارعالی مثل همیشه آموزنده وبسیارزیبامطالب رابیان کردیدمرسی بهترین داداش دنیا
محسن لژیون پنجم شعبه کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 08:38
بسیار جامع و کاربردی لذت بردم جواد عزیز ممنون
محسن لژیون پنجم شعبه کاسپین سه شنبه 14 آبان 1398 08:38
بسیار جامع و کاربردی لذت بردم جواد عزیز ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
نمایش نظرات 1 تا 30
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic