پرواز تا جولانگاه سیمرغ ، گفتگو با مسافر محمد
چهارشنبه 27 شهریور 1398 ساعت 10:17 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن | ( نظرات )
 گفتگویی دل‌نشینی داشتیم با مسافر محمد یکی از خدمت‌گزاران سایت نمایندگی کاسپین که به‌تازگی به همراه هم‌سفر محترمشان در آزمون کمک راهنمایی موفق به کسب نمره قبولی شده‌اند و  می‌خواهند به 31 قله مرتفع کشور عزیزمان صعود کنند . از شما دعوت می‌کنم که ما را در این گفتگو همراهی کنید .

مسافر حسن: سلام لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید.

مسافر محمد: سلام دوستان محمد هستم مسافر، آخرین آنتی ایکس مصرفی متادون، روش درمان DST، داروی درمان OT، به مدت 12 ماه و 24 روز سفر کردم به کمک راهنمایی استاد عزیزم آقا رضا لژیون یکم، ورزش در کنگره کوهنوردی، هم‌اکنون 11 ماه است از بند اعتیاد آزاد و رها هستم و 7 ماه است از بند نیکوتین به کمک راهنمایی آقا عطا آزاد و رها هستم.

مسافر حسن: چگونه با کنگره 60 آشنا شدید؟

مسافر محمد: آشنایی من با کنگره توسط یک از دوستان به نام علی که در نمایندگی دهخدا مرزبان می‌باشند بود وزندگی الآن خود را مدیون ایشان هستم، خود ایشان نزدیک به 4 سال است رهایی دارند.

مسافر حسن: روزی که کنگره 60 به شما معرفی شد، فکر می‌کردید که در کنگره 60 به درمان برسید؟

مسافر محمد: اگر بخواهم واقعیت را بگویم اصلاً فکر نمی‌کردم. من در تصورات خود همیشه فکر می‌کردم که شاید روزی در یک مکان مذهبی و با نذرونیاز به درمان برسم و همیشه این تصور را داشتم که شاید بزرگی به خواب من بیاید و بگوید معجزه‌ای رخ‌داده و اعتیاد از زندگی تو خارج‌شده است و اصلاً به این نوع درمان فکر نمی‌کردم و چون من در NGO های دیگر تجربه ناموفقی داشتم و همیشه ترس از خماری داشتم و با خودم می‌گفتم باید یکجایی باشد و یک دارویی به من بدهند تا من خماری را نکشم و چون ارتعاش این را به کائنات داده بودم برای من نمود پیداکرده  فقط به خاطر داروی درمان در کنگره 60 ماندگار شدم و اصلاً فکر نمی‌کردم یک روز با نیروهای درونی خودم آشنا شوم و در مسیری قدم بگذارم که سرشار از انرژی و موفقیت باشد و این را بتوانم به خانواده خودم انتقال دهم و بتوانم با فرمان‌برداری من مصرف‌کننده درمان شوم و قله‌هایی را فتح کنم و این‌ها همه از نعمت‌های خداوند مهربان و کنگره 60 و متدد درمانی dst بود که معجزه کرد.


مسافر حسن: شما عنوان کردید که به رشته‌کوه نوردی مشغول هستید لطفاً برای ما از کوه‌نوردی بگوید؟

مسافر محمد: من به این نتیجه رسیده‌ام کوهنوردی یک سبک زندگی است و شباهت خیلی زیادی به کنگره 60 دارد و در عین سختی‌هایی که دارد شیرینی‌های زیادی دارد، اما این‌که من چرا این ورزش را انتخاب کردم بزرگ‌ترین دلیل اش این است در کوهنوردی رقیبی وجود ندارد بلکه رقیب و حریف خودت هستی و باید با خودت روبرو شوی و با خودت بجنگی البته جنگی نرم مانند کوهستان که سختی‌ها را از انسان می‌گیرد و نرمی می‌دهد و نکته حائز اهمیت این است کوهستان انسان با صور پنهان انسان مستقیماً در ارتباط است به این صورت که اگر شخصی قوانین کوهستان را در نظر نگیرد و حرمت‌های آن را رعایت نکند و دائم با اعمال ضد ارزش خود به کوهستان ضربه بزند دقیقاً بازتاب اعمالش به او بازمی‌گردد و آن شخص از صعود خود نه‌تنها لذتی نمی‌برد بلکه انرژی خود را از دست می‌دهد و باحالی خراب‌تر به خانواده و جامعه برمی‌گردد، اما اگر ارتباط صحیح با کوهستان برقرار کنی و با دستانت به نوازش سنگ‌ها بپردازی و با او صحبت کنی و قدردان و سپاسگزار باشی و همچنین صدمه‌ای به شکل و قالب آن وارد نکنی آن‌وقت است که کوهستان هم زیبایی‌هایش را برایمان به نمایش می‌گذارد تا لذت ببریم و به آرامش برسیم که مسیر سفر در کنگره 60 هم دقیقاً به همین شکل است.

مسافر حسن: از کوهستان به زیبایی یادکردید تا الآن به چند قله صعود کردید و به چه قله‌هایی؟

مسافر محمد: به‌تازگی در ایران یک طرح به نام سیمرغ راه‌اندازی شده است که 31 قله در کل کشور عزیزمان است درواقع هر استان یک قله وجود دارد که کسی که می‌خواهد این مدال سیمرغ را دریافت کند باید به همه این قله‌ها صعود کند و من به همراه دوست عزیزم وهاب این طرح را شروع کرده‌ایم و به قله‌های زیادی را به‌صورت تمرینی صعود کرده‌ایم؛ اما قله‌هایی که حکم صعود برای طرح سیمرغ را داشته است 3 قله بوده است و امیدوارم بتوانیم با کمک خدا و حمایت کنگره 60 تمام این قله‌ها را فتح کنیم و پرچم قشنگ کنگره 60 را بر فراز تمام این قله‌ها نصب کنیم و اما شما پرسیدید اسم قله‌ها را بگوییم که ما در ابتدا از استان قزوین که بلندترین قله آن سیالان هست با ارتفاع 4197 متر صعود کردیم. در اوایل مرداد، به قله سماموس در استان گیلان به ارتفاع 3792 متر صعود نمودیم و آخرین قله هم در چند روز اخیر صعود کردیم قله کان صیفی در استان ایلام بود.


مسافر حسن: شما عنوان کردید که پرچم کنگره 60 را بر فراز قله‌ها به اهتزاز درمی‌آورید از انجام این کار چه هدفی دارید؟

مسافر محمد: چون من محمد جزء کوچکی از کنگره 60 است. چون اگر کنگره 60 نبود محمد نبود، ببینید من قبل از کنگره حتی برای مخارج و هزینه‌های زندگی خودم و خانواده‌ام مشکل داشتم و از طریق پدرم حمایت می‌شدم. این‌که من امروز یک خانواده را اداره می‌کنم و می‌توانم ورزش کنم و به صعود به قله فکر کنم معجزه کنگره 60 بود که من را به زندگی بازگرداند، من اعتقادم بر این است که تمام زندگی‌ام را از کنگره‌دارم و سعی می‌کنم پرچم کنگره 60 را که خیلی برای من ارزشمند و مقدس است را به اهتزاز درآورم. چون می‌دانم انسان‌های زیادی بیرون از کنگره 60 درگیر اعتیاد هستند و دنبال یک‌راه درمان هستند ولی متأسفانه پیدا نمی‌کنند و یا اصلاً نمی‌شناسند و به اذن خداوند این فرمان صادر شد تا کنگره 60 را پیدا کنم و به‌عنوان کسی که در کنگره 60 بیماری اعتیاد خود را درمان نموده است، بگویم من یک مسافر درمان شده هستم و اینجا را فتح کرده‌ام و خیلی حال خوبی دارم و اعتیاد در کنگره 60 به‌راحتی قابل‌درمان است.

مسافر حسن: محمد آقا وقتی به کنگره 60 مراجعه کردید خیلی منزوی و افسرده بودید قادر نبودید با اطرافیان خود ارتباط برقرار کنید، چه اتفاقی افتاد است که شما می‌خواهید پیام کنگره 60 و درمان اعتیاد را به کسانی بدهید که شاید هیچ‌گاه آنان را نبینید؟

مسافر محمد: این‌که شما گفتید از شرایط بدو ورود من به کنگره 60 کاملاً درست بود به خاطر مصرف خیلی زیاد قرص بود؛ اما من کلاً یک شخصیت خیلی آرامی داشتم الآن هم همین‌طور هستم ولی مصرف روزانه 20 عدد متادون 40 خیلی تخریب در من ایجاد کرده بود و حتی جناب آقای مهندس دریکی از سی‌دی‌های خود یادآور شدند اگر یک متادون 5 را به یک حیوان 4 پا بدهند از بین می‌رود اما من به‌مرور مصرف مواد من بالا رفته بود و اما چه شد می‌توانم بگویم، من درمان شدم، اما اتفاق بزرگی که برای من رخ داد فقط درمان اعتیاد نبود، الآن که به گذشته برمی‌گردم می‌بینم اعتیاد کوچک‌ترین مشکل من بود که من را تا کنگره آورد. در آن روزها فکرمی کرد‌م بزرگ‌ترین مشکل من اعتیاد است اما واقعیت این‌گونه نبود. شخصیت من با آموزش‌های کنگره 60 کاملاً عوض‌شده، استرس‌ها و ضد ارزش‌ها از زندگی من خارج‌شده است. در پیام کنگره 60 می‌گویند یک سفری است از ظلمت به روشنایی، از ناامیدی به امید و ... و من تمام این‌ها را مدیون کنگره هستم و تمام تلاش من این است با خدمت بتوانم یک‌گوشه از این‌ها را جبران کنم و خیلی خوشحال هستم که در آزمون کمک راهنمایی نمره قبولی را کسب کردم و می‌توانم همچنان آموزش ببینم و خدمت کنم.

مسافر حسن: از نتایج آزمون گفتید ضمن عرض تبریک و دوست دارم از حس حال خودتان برایمان بگویید.

مسافر محمد: حس حال عجیبی است نمی‌توانم مطرح کنم اما قبولی در این جایگاه مقدس برای من غیرقابل‌باور است، من تمام تلاش خودم را کرده بودم؛ اما برای خودم این جایگاه را زود می‌دانستم و این لطف خداوند و آقای مهندس بود که به من این فرصت را داد که بتوانم در این جایگاه خدمت کنم. رسیدن به این جایگاه واقعاً برای من یک آرزو بود، چون شنیده بودم بالاترین لذت در خدمت‌ها لذت کمک راهنمایی است. خیلی خوشحالم و امیدوارم لایق این باشم تا بتوانم خدمت کنم و خدا را شاکرم.

مسافر حسن: از حس و حال روز آزمون برایمان بگویید آیا فکر می‌کردید که قبول شوید؟

مسافر محمد: من با هم‌سفرم که ایشان هم قبول‌شده‌اند زمانی که می‌خواستیم به شعبه مراجعه کنیم 10 دقیقه قبل از آزمون روبه‌قبله ایستادم و با خود دعایی که به توصیه حمید آقا که ما را تشویق به ذکر الله کرده بودند و من به‌صورت ناخودآگاه یک‌جمله‌ای به ذهنم رسید و به خدا گفتم کمک کن تا در آزمون سرافراز بیرون بیایم و کمک کن اگر قرار است آموزش بگیرم قبول شوم و همین‌طور اگر آموزش من در این است که قبول نشوم کمک کن قبول نشوم و تمام تلاش من در این هست که آموزش بگیرم و خود را تسلیم خداوند کردم.

مسافر حسن: من چند تا اسم می‌گویم و دوست دارم برایمان از حس خودتان بگویید.

کنگره 60: سفره الهی

مهندس دژکام: عشق

دیده بان ها: ستون‌های سفره الهی (کنگره 60)

آقا کوروش: بزرگ‌مرد شعبه قزوین

آقا محمدرضا: مرد زحمت‌کش

آقا رضا: پدر واقعی

مسافر حسن: حرف آخر:

مسافر محمد: من هر چیز در کنگره 60 به دست آوردم از خدمت بود و سعی کردم به‌اندازه توان خود خدمت کنم و خدمت کردن یعنی شکرگزاری و این‌یک نعمت است در وجود ما که خداوند نهادینه کرده است و ما نیازمند شکرگزاری هستیم.

ممنون از وقتی‌که به من دادید.

تهیه و تنظیم : مسافر حسن لژیون هشتم

ویرایش ؛ مسافر جواد

نمایندگی کاسپین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرامیدلزیون ۸ دوشنبه 1 مهر 1398 08:35
محمد عزیز تبریک میگم امیدوارم همواره درکنگره مستدام باشی .و یه خداقوت مشتی به حسن آقا داداش لژیونی عزیزم .ممنون از زحمات بچهای سایت
همسفر مرضیه لژیون ۴ کاسپین قزوین شنبه 30 شهریور 1398 09:02
آقا محمد به شما و نازنین عزیزم تبریک میگم ان شاءالله که همیشه در کنار خواهر عزیزم به بهترینا برسی
مسافرحسین لژیون 14 جمعه 29 شهریور 1398 12:53
محمدآقا خیلی عالی حس وحالتو بیان کردی وقبولی در آزمون کمک راهنمایی روهم خدمت شما وهمینطورهمسفرمحترمتان تبریک عرض نموده و آرزوی موفقیت های بیشتر در زندگی برایتان دارم،ودرظمن آن حس و حالی که از کوهستان وکوهنوردی داشتتید خیلی بدلم نشست.
رضا پنجشنبه 28 شهریور 1398 16:02
امیدوارهمیشه دربلندیهای زندگی سرفرازمانندکوه باشید.
مسافر علی لژیون دوم پنجشنبه 28 شهریور 1398 14:45
محد جان واقعا بهت تبریک میگم و خیلی خوشحالم که در کنار تو در حال خدمت گذااری هستم و از وجود پرمهرت استفاده میکنم
مسافر علی لژیون سوم دهخدا پنجشنبه 28 شهریور 1398 10:36
تبریک به محمد اقا . ئاقعا لذت بردم . مصاحبه فوق العاده ای بود در حد ژورنالیست های حرفه ای . خیلی لذت بردم . امیدوارم بتونید به نشان سیمرغ برسید و پرچم کنگره رو در همه بامهای استان های ایران زمین این آخرین سرزمین استاد رعد به اهتزاز در بیارید و روزی به معنای واقعی کلمه به نشان سرخ مفتخر بشید .
مسافر نویدلژیون چهاردهم پنجشنبه 28 شهریور 1398 09:02
محمد عزیز مصاحبه فوق العاده ای بود لذت بردم از این همه حال واحساس خوبت برات بهترین هارو آرزومندم امیدوارم در کنگره مستدام باشی و طی طریق کنی.خداقوت به خدمتگزاران سایت کنگره
مسافرمصطفی لژیون دوم چهارشنبه 27 شهریور 1398 23:30
محمدعزیز,بودن در کنارشما درجایگاه خدمتی سایت,افتخاری است که نصیب من شده,ضمن تبریک قبولی در آزمون خدمت شما و همسرمحترمتون,امیدوارم همیشه همینطور پرانرژی به پیش بروید,وسپاس از حسن آقا,خداقوت
وهاب ل.یکم،کاسپین(قزوین) چهارشنبه 27 شهریور 1398 20:54
انسان بودن؛ یعنی سپاس از هستی ، از قدرت مطلق، محمد عزیر تو به درستی تابع قوانین کنگره۶ و قوانین هستی قرار گرفته ای و امیدوارم به بالاترین جایگاه های خدمتی برسی.
قبولی خودت و همسفرت از صمیم قلب تبریک میگم
احسان لژیون دوم کاسپین حمید اقا چهارشنبه 27 شهریور 1398 20:37
محمد جان موفق باشی و سربلند . لذت بردم
غلا مرضا رهجوی اقارضا چهارشنبه 27 شهریور 1398 19:28
محمد عزیز بهترینها رو برات آرزو میکنم.وامیدوارم شال خوش رنگ کمک راهنمایی رو رو گردنت ببینم.هر موقع عکسای کوهنوردیتو میبینم پر از انرژی میشوم ..موفق باشی
مسافر جواد نمایندگی کاسپین چهارشنبه 27 شهریور 1398 17:35
هدف ما افزودن مسافرین آسمان هاست؛ باید ابتدا قبول نمود و سپس سفر . ما در حرکتیم مانند ذرات پوش ها و به قول شما بادکنک ها، اما وجود داریم گرچه نمی بینید. آرزوی ما باز شدن دریچه چشم دیگر شماست که با جسم و چشم های بسته ما را مشاهده نمایید پس حرکت اول با شماست ما شما را یاری می نماییم

خیلی تبریک عرض میکنم محمد جان قبولی در ازمون کمک راهنمایی به شما و همسفر محترم شما قطعا برای رسیدن به این جایگاه تلاش و کوشش زیادی داشتی و بهترین ها نیز در انتظار تو هست

حسن جان خدا قوت
همسفر فاطمه ل 8 کاسپین چهارشنبه 27 شهریور 1398 13:58
برادر گرامی اقا محمد تبریک میگم به خاطر حس خوبی که کسب کردید و برای شما و خانم نازنین عزیز آرزوی توفیق دارم هم در کنگره و هم ورزش حقیقتا کوهنوردی ی ورزش نیست یک فرهنگ قوی هست که انسان رو میسازه و شکل میدهد.سپاس از گروه سایت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو