گزارش تصویری از حضور اعضای شورای اسلامی استان قزوین
جمعه 8 شهریور 1398 ساعت 17:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر وهاب | ( نظرات )

در روز جمعه مورخ 1398/06/08 اعضای کنگره 60 در محل بوستان پامچال میزبان اعضای شورای اسلامی استان قزوین، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر، به همراه مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری قزوین بودند،گفتگویی با این عزیزان داشتیم  توجه شمارا به مشروح گفتگو و  گزارش جلب می‌کنیم.

لطفاً خودتان را معرفی کنید و از میزان شناختی که نسبت به فعالیت کنگره 60 دارید برای ما بیان نمایید.

به نام خدا صفا پور هستم دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان قزوین.

کنگره 60 یکی از سازمان‌های مردم‌نهاد تأثیر گزار در جامعه مبارزه با مواد مخدر است و با اقدامات فرهنگی و درمانی که انجام می‌دهند به لطف خدا توانسته‌اند در بخش درمان اعتیاد نقش عمده‌ای داشته باشند و امروز با هماهنگی‌های که توسط آقای موسی علی پور انجام گرفت، به‌اتفاق اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین و مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری استان قزوین بازدیدی از محل فعالیت اعضای کنگره 60 داشتیم.

نظر شما در مورد فعالیت‌های ورزشی کنگره 60 چیست؟

امروز به‌اتفاق اعضای محترم شورای اسلامی شهر قزوین و مدیرکل امور اجتماعی، فرهنگی استانداری قزوین بازدیدی از فعالیت‌های متنوع ورزشی که توسط اعضا کنگره 60 در حال انجام است، داشتیم و به این نتیجه رسیدیم مشکلات این عزیزان در جلسه شورای هماهنگی مطرح شود، ضمن اینکه ما اعتقادداریم هرچقدر کنگره 60 تقویت بشود و امکانات در اختیار این دوستان قرار بگیرد می‌تواند به‌سلامت جامعه و افرادی که متأسفانه به هر دلیلی در دام اعتیاد گرفتارشده‌اند کمک کند. درمجموع امروز جلسه بسیار خوب و ارزشمندی داشتیم که توانستیم از نزدیک فعالیت ورزشی این عزیزان را مشاهده کنیم و به امید خدا قرار شد کمک‌های خوبی به این عزیزان صورت بپذیرد تا در آینده بانشاط بیشتری در سطح این پارک مباحث ورزشی خودشان را پیگیری کنند.

در خدمت خانم مهدیه السادات قافله باشی سخنگوی شورای شهر و رئیس کمیسیونی فرهنگی اجتماعی شورای شهر قزوین هستیم

خانم قافله باشی ازآنجای که کنگره 60 یک (ان جی یو) مردم‌نهاد است، وظایف سازمان‌های دولتی در قبال این‌گونه (ان جی یو)ها چیست؟

یکی از وظایف شهرداری‌ها به‌عنوان مادر (ان جی یو)ها ، حمایت از تشکل‌های غیردولتی و مردم نهاد است و با توجه به توانی که در کنگره 60 وجود دارد و تلاشی که در راستای داشتن شهر و شهروندان سالم انجام می‌دهد و این اقدام بسیار قابل‌تقدیر و باارزش است و شهرداری باید خودش را با سازمان‌های مردم‌نهاد مثل کنگره 60 هماهنگ کند تا شهری داشته باشیم متناسب با همه‌ی شهروندان.

نظر شما ذر رابطه با فعالیت ورزشی اعضای کنگره 60 چیست؟

اعضای که در کنگره 60 زحمت می‌کشند و فعالیت می‌کنند و ضمن اینکه کار بسیار بزرگی را انجام می‌دهند و با توجه به اراده‌ی که کرده‌اند و درواقع بیماری اعتیاد را پشت سر گذاشته‌اند، نیازمند این است که، تفریحی برایشان آماده بشود تا به بهبود کامل برسند و یکی از مراکزی که می‌تواند به این امر خیلی کمک کنند پارک‌های سطح شهر هستند. قدم اول آماده‌سازی این پارک‌ها جهت حضور مؤثر عزیزان کنگره 60 است و این حضور می‌تواند اقدام قابل‌توجه و نشاط ‌آور و انگیزشی را همراه داشته باشد. بسیار خوشحالم امروز در کنار این عزیزان قرار گرفتم بازدید بسیار خوبی بود و امیدواریم بتوانیم خواست‌های این عزیزان در حوضه ورزش و البته حوضه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، تأمین کنیم و برنامه‌های مشترکی با این عزیزان داشته باشیم.

در خدمت آقای احد چگینی عضو سه دوره شورای شهر قزوین و یکی از حامیان ورزش استان قزوین هستیم.

آقای چگینی ورزش چه تأثیری در داشتن جامعه سالم و دور از اعتیاد دارد؟

مواردی که باعث ارتقا سلامت یا ایجاد بستر لازم برای سلامت جامعه است، ایجاد زیرساخت‌های ورزشی و آن‌هم به‌صورت همگانی است، اگر ورزش همگانی ترویج پیدا کند مطمئناً این فعالیت جسمی در جامعه نهادینه می‌شود و چون نیاز به‌وقت گذاشتن و صرف انرژی دارد و باعث جلوگیری از این می‌شود که جوان ما فرصت استفاده از زمان فراقت را به گونه دیگر نداشته باشد، یکی از آفت‌های که جوانان را به سمت اعتیاد سوق می‌دهد وقت زیادی داشتن و بیکار بودن است و با این دلایل برای او مشکلات روحی و روانی ایجاد می‌شود و فکر می‌کند با مصرف مواد مخدر یک‌راه میانبر برای خلاصی از مشکلات پیداکرده است، اگر ما بستر لازم ورزش را فراهم کنیم و از ورزش حمایت کنیم مطمئناً جلوی خیلی از مشکلات و معضلات اجتماعی که دامن‌گیر جامعه ما هست گرفته خواهد شد. ما هم در مجموعه مدیریت شهری وظیفه‌داریم برای اینکه کمک کنیم به جامعه سالم  بسترهای لازم برای ورزش‌های حرفه‌ای و ورزش‌های همگانی فراهم نماییم.

نظر خودتان را در مورد فعالیت اعضای کنگره 60 در بخش ورزش را برای ما بیان کنید.

من جا دارد از دوستان کنگره 60 تشکر کنم که باوجود حداقل امکانات حداکثر استفاده را می‌کنند تا بتوانند جامعه پاکی را که ساخته‌اند پاک نگه‌دارند و این تلاش جای قدردانی دارد، و اگر ما هم دغدغه داریم باید کمک کنیم و امروز هم در همین راستا در روز جمعه آمده‌ایم که در کنار این عزیزان باشیم و بتوانیم کمک کنیم، دست شمارا به گرمی می‌فشاریم که در این اندازه وسیع و با شور و شوق و اشتیاق در حال کمک کردن هستید تا جامعه سالم داشته باشیم.

لطفاً خودتان را برای ما معرفی کنید.

به نام خدا ، بنده بیدخام هستم مدیرکل دفتر امور اجتماعی فرهنگی استانداری قزوین و دبیر هیئت نظارت بر سازمان‌های مردم‌نهاد.

سازمان‌های مردم‌نهاد بخصوص کنگره 60 چه کمکی می‌توانند به جامعه در بحث پیشگیری و درمان اعتیاد کنند.

برنامه بازدید امروز ما یک برنامه بسیار عالی بود، بحث اعتیاد به‌طور ویژه یکی از آسیب‌های جدی است که نسل جوان را تهدید می‌کند و اگر این برنامه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد با مشارکت و همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد باشد تأثیر گزاری بهتری خواهد داشت، بازدید امروز ما از فعالیت‌های کنگره 60 هم بحث پیشگیری است، و تعامل با کنگره 60 جهت برگشت نکردن عزیزان به اعتیاد که کنگره 60 این کار را به زیبایی انجام می‌دهد.

چرا باید خانواده‌ها اعتیاد را بشناسند و راه‌های پیشگیری را بدانند؟

ما در حوضه اعتیاد باید سه اصل مهم را در نظر داشته باشیم. مرحله اول: به علت اینکه اعتیاد از نوع مصرف سنتی به مصرف مواد صنعتی تبدیل‌شده است و آثار تخریب مواد  صنعتی چندین برابر مواد سنتی می‌باشد این امر بسیار مهم است که با آموزش‌های مؤثر خانواده‌ها و جوانان را از آثار تخریبی این نوع اعتیاد مطلع کنیم. مرحله دوم: ما باید با همکاری سازمان‌های مردم‌نهاد ازجمله کنگره 60 که یک سازمان مردم‌نهاد موفق در امر درمان اعتیاد است به فکر درمان افرادی که به هر دلیل دچار اعتیاد شده‌اند باشیم و مرحله آخر که مهم‌ترین مرحله است کمک به بهبودیافتگان است تا بتوانیم از ظرفیت خود بهبودیافتگان که خودشان دردکشیده هستند و با مشکلات اعتیاد دست‌وپنجه نرم کرده‌اند و با ظرفیت‌های دولتی و ظرفیت‌های که خود این (ان جی یو)ها در اختیاردارند کمک کنیم برای بهبود و سلامت مصرف‌کنندگان و توانمندسازی و اشتغال این عزیزان تا بتوانیم آمار اعتیاد را کنترل کنیم و آن را کاهش دهیم.

با تشکر از آقای موسی علیپور ایجنت محترم شعبه دهخدا که مقدمات این گزارش را فراهم کردند


تهیه و تنظیم: مسافر وهاب ل. یکم

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
کریم عسگری فرد لژیون یکم رهجوی آقا موسی شنبه 16 شهریور 1398 09:58
خداقوت آقا وهاب عزیز بابت عکسها وگزارش خوبت تان
انشاالله همیشه پاینده ودرپناه حق باشید...
رسول لژیون یکم پنجشنبه 14 شهریور 1398 23:30
سلام خدا قوت به تمام زحمت کشهای کنگره 60 شما هستید که ما هستیم
رضا لژیون ۱ سه شنبه 12 شهریور 1398 22:33
زنده باد کنگره و سایت و همه اعضا
رضا دوشنبه 11 شهریور 1398 09:25
سلام به عزیزانی که برای ریشه کن کردن.اعتیاد.زحمت میکشند.انشااله.همیشگی باشید.
عیسی رهجوی اکبرآقا حسنیها دوشنبه 11 شهریور 1398 08:24
آقاوهاب بسیارممنون وخدا قوت بابت تهیه ومصاحبه با اعضاءمحترم شورای شهر ونماینده استانداری ودبیرستادمبارزه باموادمخدر استان انشاءاله این بازدید موثر برای جامعه وکنگره 60واقع شودوازآقای علیپورتشکرمگردد.
همسفر نازنین نمایندگی کاسپین یکشنبه 10 شهریور 1398 09:55
خدا قوت به مسافران محترم و احسنت به این نظم و هماهنگی
خدا قوت به اعضا ی سایت مسافران
شنبه 9 شهریور 1398 22:08
هر چه این تامل نزدیک تر بشه و سازمان های دولتی با سازمان های مردم نهاد نزدیک تر شوند به طور قطع درمان اعتیاد گشترش پیدا میکنه
مسافر مهدی لژیون سوم شنبه 9 شهریور 1398 19:55
آقا وهاب ممنون بابت تهیه گزارش زیباتون
به امید پیشرفت هرچه بیشتر کنگره 60
محمد رهجوی آقا رضا شنبه 9 شهریور 1398 10:11
وهاب جان مرسی بابت گزارش خوبت
خدا قوت به همه حاضرین
محسن لژیون پنجم شعبه کاسپین جمعه 8 شهریور 1398 22:55
خدا قوت وهاب عزیز بابت گزارش و مصاحبه خوبت خدا قوت
مسافر مجتبی لژیون دهم نمایندگی دهخدا قزوین جمعه 8 شهریور 1398 21:21
باسلام و عرض خداقوت
عکسهای بسیار زیبایی بود و روز بیاد ماندنیی در خاطرم ثبت شد.تشکر از همه خدمتگزاران سایت بویژه آقا وهاب
اسماعیل نصیری لژیون هشتم جمعه 8 شهریور 1398 21:14
خداقوت به بچه های همیشه اماده کنگره و تشکر از بچه های سایت این روز رو به همتون تبریک میگم سپاس از زحمات شما
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic