قاطعیت و عشق"سومین سال رهای مسافر منصور
جمعه 2 آذر 1397 ساعت 11:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

جلسه دوم از دور  بیست و دوم سری کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی قزوین در تاریخ 97/09/01با دستور جلسه"وادی سوم و تأثیر آن بر روی من" با  استادی مسافرمحمدرضا ،نگهبانی مسافر محمدو دبیریمسافرمحمد مهدی رأس ساعت 17 آغاز بکار کرد
در ادامه جشن تولد و سومین سال رهایی مسافر منصور با شکوه تمام برگزار شد


سلام دوستان محمدرضا هستم یک مسافر

خوشحالم از اینکه بار دیگر این جایگاه را تجربه می‌کنم و بابت جشن باشکوه گلریزان خوشحالم و از مسافران و همسفران تشکر می‌کنم و بیشتر از این خوشحالم که تک‌تک ما این موضوع را درک کرده‌ایم که خودمان باید به خودمان کمک کنیم که مصداق همین وادی است. همین‌طور به شعبه دهخدا و به تمام اعضای شعبه و خدمتگزاران آن شعبه هم تبریک می‌گویم.

وادی سوم می‌گوید هیچ موجودی به میزان خود انسان نمی‌تواند به خویشتن خویش فکر کند، هیچ‌کسی به‌اندازه خود من نمی‌تواند به خودم کمک کندو به قول جناب مهندس کاسه نمی‌تواند از خود آش داغ‌تر باشد، برای ما مصرف‌کننده‌ها هم که در این مکان جمع شده‌ایم کسی غیر از خودمان نمی‌تواند کاری بکند و همین‌طور به یک کشور؛ هم این‌گونه است، باید تک‌تک ما یاد بگیرم چگونه زندگی کنم و این آموزش را به دیگران هم انتقال بدهم.

در بحث کنگره هم، در این جشن ما این موضوع را به‌خوبی نشان دادیم پس اگر در زندگی، من مشکلی دارم مقصر خودم هستم، ما در کنگره علم چگونه زندگی کردن را می‌آموزیم و باید خودم تلاش کنم که بتوانم مشکلاتم را حل کنم. تحصیلات کنگره تمام آموزش‌ها را دارد تا من بتوانم از پس مشکلاتم بربیایم.

ما چندین سال از زندگی خود را ازدست‌داده‌ایم تا بتوانیم وارد کنگره شویم و این ورودی خیلی سنگینی بوده است و حالا که هستیم باید نشان دهیم که همانند بحث مالی در بحث علمی و کمک راهنمایی هم توان لازم راداریم و با این موضوع هم به خودم و هم به دیگران می‌توانم کمک کنم.

نتیجه‌ای که از این وادی می‌گیریم این است که اول باید مسئولیت کارم را خودم بپذیرم و بعد سختی‌های کار را باجان دل بپذیرم و سوم، با تفکر و تدبیر مشکلاتم را حل کنم و چهارم اینکه از مشورت انسان‌های صالح بهره ببرم.

اما قسمت دوم دستور جلسه که تولد سه‌سالگی آقا منصور است؛ اول به خودش و کمک راهنمایش و همسفرش و دخترشان و کمک راهنمای همسفرش تبریک می‌گویم و امیدوارم که زندگی شادی را داشته باشند.

آقا منصور وقتی وارد کنگره شد باوجوداینکه کمک راهنمایش ازنظر سنی کوچک‌تر از ایشان بود اما همیشه چشم می‌گفتند و سفر خوبی داشتند و بعد از رهایی ماندند و جایگاه خدمتی گرفتند و همیشه خدمتگزار بودند؛ و خیلی در کارشان جدی و پیگیر کارشان بودند و این‌یکی از خصوصیات بارز ایشان بود امیدوارم که همیشه خدمتگزار باقی بمانند و در کنگره باشند و ما از وجود ایشان بهره ببریم.

اعلام سفر مسافر:

سلام دوستان منصور هستم یک مسافر، آنتی ایکس مصرفی اپیوم، روش درمان دی اس تی، داروی درمان شربت OT، مدت سفر دوازده ماه، ورزش در کنگره شنا، کمک راهنما آقا محمدرضا، مدت رهایی سه سال و یک ماه و چند روز

آرزوی مسافر: آرزوی من این است که کنگره 60 همان‌گونه که اعتیاد را درمان می‌کند و به معتادان کمک می‌کند برای رسیدن به آرامش، به تمام انسان‌های نیازمند آموزش، نیز کمک کند


سخنان مسافر:

در ابتدا به تمام سفر اولی‌ها سفارش می‌کنم که با ورود به کنگره، اول ندانی را یاد بگیرند تا بهتر به درمان برسند و مطلب دیگر را به خانواده‌ها می‌خواهم بگویم؛ ما قوانین زندگی را نمی‌دانستیم و همین موضوع باعث مشکلات در زندگی می‌شد، و دیگر این‌که اکنون‌که در این جایگاه با آقا محمدرضا همکاری می‌کنم خوشحالم و من خیلی چیزها از ایشان یاد گرفتم چه در دوره مرزبانی قبلی و چه حال حاضر که در جایگاه ایجنت باهم همکاری دارم. من قاطعیت و عشق را از آقا محمدرضا یاد گرفتم، و بابت این همکاری بسیار خوشحالم.

اما چند جمله را می‌خواهم از بزرگان بازگو کنم: خوشبختی ما در سه جمله است تجربه از دیروز، استفاده از دیروز و امید به فردا ولی ما با سه جمله دیگر زندگی را تباه می‌کنیم حسرت دیروز اتلاف امروز و ترس از فردا.

قلبتان را از نفرت‌ها دور کنید، بیشتر بخشش‌کنید و کمتر توقع داشته باشید؛ گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید و گاهی برای به دست آوردن، باید از دست داد. به یاد داشته باش لشکری از کلاغ‌ها جرئت نزدیک شدن به مترسک ایستاده را ندارند. زمانی که فکر می‌کنی همه‌چیز را ازدست‌داده‌ای خدا راداری. هرگز تسلیم نشو هرروز معجزه تازه‌ای رخ می‌دهد.

اما درگذشته که در تاریکی به سر می‌بردیم، من خیلی بلندپرواز بودم و به خاطر این در کار تولید و کشاورزی وارد شدم و خیلی وسیع فعالیتم را شروع کردم، و در این زمان بود که وارد اعتیاد شدم.

زمانی بود که چیزی نداشتم باهمت و تلاش همه‌چیز را ساختم و زمانی که همه‌چیز را ساختم دیدم چیزی ندارم، چون دیگر همتی نداشتم، و باغ‌هایی که داشتم همه از بین رفت، به خاطر همین است که می‌گویم اعتیاد خود را درمان کنید.

روزهایی که همه‌چیز داشتم آرامش نداشتم ولی الآن که همه آن‌ها را از دست دادم آرامش رادارم و در آخر می‌گویم که کنگره معجزه می‌کند و لازم است تا مسافر زودتر به شعبه بیاید و دوری نکند همه به هم عشق می‌ورزند و من با وادی عشق است که به اینجا رسیدم و همه را دوست دارم و امیدوارم که بتوانم همچنان خدمتگزار شما باشم و از همسفرم و دخترم و کمک راهنمای همسفرم هم به خاطر همراهی با من تشکر می‌کنم.

سخنان کمک راهنمای همسفر:

سلام دوستان ناهید هستم یک همسفر، خیلی خوشحالم که در کنار شما در این جشن هستم که همه این‌ها آموزشی برای ما است. وادی سوم مانند یک تکانه من را تکان داد و گفت اگر در زندگی مشکلی داری دنبال مقصر در بیرون نباش و به من یا داد که همیشه مثلث دانایی و مثلث جهالت را در جیب خود داشته باشم و اگر جایی حالم بد شد به دنبال مثلث جهالت بروم و اگر مشکلی و ترسی برای من پیش آمد سراغ مثلث دانایی باشم که کجای کارم را درست تفکر نکردم و بدانم با نشستن و غصه خوردن چیزی حل نمی‌شود. اگر من در بزنگاه زندگی مچ خود را بگیرم می‌توانم به حال خوش برسم و اگر من حالم خوش باشد این انعکاس در زندگی من هم خواهد بود و در ادامه این روز را ابتدا خدمت جناب مهندس و آقا افشین و آقا محمدرضا و خانم فرشته و آقا منصور تبریک می‌گویم ایشان انسان مقید و با برنامه‌ای هستند و همیشه حدود را به‌خوبی رعایت کردند و به دخترشان هم تبریک می‌گویم. خانم فرشته هم انسان خوب و مقید خیلی حساس و زودرنج هستند و همیشه با جدیت در امتحانات شرکت می‌کردند امیدوارم که از این به بعد پایدارتر بیایند و برایشان از اعماق وجودم آرامش و عشق را آرزو می‌کنم که این‌ها با آموزش و کاربردی کردن آموزش‌ها به دست می‌آیند.

سخنان همسفر:

سلام دوستان فرشته هستم همسفر، من خیلی کوتاه می‌خواهم تجربه خودم را بگویم و این است که نباید زمان را از دست بدهیم و همیشه انگیزه من از آمدن به کنگره باید این باشد که برای خودم و آموزش خودم می‌آیم تا بتوانم به خودم کمک کنم. در ابتدای مصرف مسافرم من فکر می‌کردم تفریحی مصرف می‌کند چون زندگی ما مشکلی نداشت اما به‌مرور عصبی شدند و مشکلات شروع شد و همیشه دنبال راه‌حلی برای درمان بودند تا اینکه کنگره را شناخت و خیلی خوب سفر کردند و آموزش‌ها را هم واقعاً کاربردی می‌کردند و خیل وقت‌ها من را نیز با حرف‌هایشان آرام می‌کردند و این‌گونه شد که به کنگره ایمان پیدا کردم و خودم نیز وارد کنگره شدم و هنوز هم وقتی وارد کنگره می‌شوم حال خوبی دارم و در پایان از جناب مهندس، آقا افشین، آقا محمدرضا و مسافرم تشکر می‌کنم و امیدوارم کنگره برای آموزش نسل‌های دیگر همیشه پابرجا بماند.

سلام دوستان شهرزاد هستم یک همسفر، من در زمان مصرف پدرم بااینکه سن کمی داشتم اما همیشه ایشان پشتیبان من بودند و بهترین پدر برای من بودند و از همه‌کسانی که به پدرم کمک کردند تشکر می‌کنم و به پدرم تبریک می‌گویم که در این جایگاه قرارگرفته‌اند

 با تبریک صمیمانه خدمت ایجنت محترم، آقا منصور مرزبان محترم،خانواده محترن ایشان و تمامی اعضای کنگره 60

تنظیم مسافر مصطفی

عکاس مسافر علی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی جلسات عمومی-پنجشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید رهجو اقا تورج یکشنبه 4 آذر 1397 02:26
شرمنده از اینکه پنچ شنبه نبودم وقتی عکسها و لحظات شیرین رهایی شما را تو سایت دیدم 8هم خوشحال شدم و هم غبطه خوردم از اینکه میشه یک روز به حال خوش الان شما را من هم داشته باشم
ارزو حالی خوش دارم برای همه لحظه ها زندگی ات
عیسی رهجوی علی اکبر حسنی ها شنبه 3 آذر 1397 17:24
آقا منصور تولد سه سال رهایت را به شماوآقا محمدرضاایجنت
محترم وراهنمایگرامیت وبه خانواده محترمتان واعضاء کنگره 60تبریک وتهنیت وامیدوارم بجایگاههای بالاتری ارتقاء یابید
سمید احمد پور لژ دوم حمید آقا شنبه 3 آذر 1397 07:54
تبریک میگویم انشالله جشن ازاد مردیت
خدیجه همسفر جواد شنبه 3 آذر 1397 00:34
آرزوی موفقیت و سربلندی برای آقا منصور و خانواده محترمشون و خداقوت خدمت آقا محمدرضا و خانم ناهید عزیزم پایدار باشید
حامد از لژیون پنجم جمعه 2 آذر 1397 20:42
تبریک آقا منصور ، با آرزوی بهترینها و روز بروز بهتری رو براتون ارزومندم ، ان شاالله جشن آزادمردیتون رو شاهد باشیم
مسافرمنصور جمعه 2 آذر 1397 18:09
از همه دوستان که شرکت کردند و دوستانی که بنا به دلایلی نتونستند تشریف بیارند ممنونم.امیدوارم درکنار هم موفق و موید باشیم و روز به روز به علم و اگاهیمان اضافه شودو محیطی خوب در کنار هم داشته باشیم مرسی از بچه های سایت و همه وهمه
مسافر جواد جمعه 2 آذر 1397 16:42
یه روز خوب و عالی بود . تبریک به مرزبان محترم نمایندگی قزوین اقا منصور و به خانواده محترمشون .

خدا قوت به علی و مصطفی عزیز بابت این گزارش زیبا
مصطفی رهجوی حمید آقا جمعه 2 آذر 1397 15:58
آقا منصور صمیمانه به شما تبریک می گویم و از اینکه هستید تا ما هم به درمان برسیم از شما ممنونم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو