گزارش جلسات خصوصی مسافران ( جشن گلریزان )
چهارشنبه 17 آبان 1396 ساعت 11:19 | نوشته ‌شده به دست مسافر جواد | ( نظرات )

جلسه چهاردهم از دورپنجم سری کارگاه های آموزشی خصوصی کنگره 60 نمایندگی قزوین در روز سه شنبه مورخ96/08/16 با دستور جلسه " گلریزان" به استادی  ایجنت محترم نمایندگی قزوین مسافر کوروش نگهبانی مسافر محمود و دبیری مسافر اکبر،ساعت 17:00 آغاز به کار نمود
به نام قدرت مطلق الله

سلام دوستان کوروش هستم یک مسافر.

 جواب سلام شما حس خاصی به من می‌دهد و جلسه را باانرژی بالا شروع می‌کنیم و این انرژی به ما این کمک را می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهیم. دستور جلسه ما هفته گل‌ریزان است که البته همان دستور جلسه لژیون مالی سال‌های قبل است. من دو سه روز اخیر را خیلی انرژی داشتم و بخشی از این انرژی من هم شاید به خاطر استرس من بود. هر کس در هر جایگاهی که هست دامنه جواب‌گویی و مسئولیت او مشخص است و ما که مسئولیت بزرگ‌تری داریم دامنه جواب‌گویی ما نیز بیشتر و وسیع‌تر است و این جواب‌گویی‌ها باعث می‌شود که این استرس هم با خود بیایید. البته این استرس من به خاطر این بود که این کار مربوط به کنگره است و اینکه ما می‌خواهیم کارهایی که مربوط به کنگره است به نحوه احسنت انجام شود.

 

 این هفته لژیون مالی برای ما در کنگره هفته خیلی مهمی است، نه به خاطر پول آن بلکه به خاطر قدرت و استقلال آن برای ما مهم است. به خاطر چیزی است که در سراسر ایران این ویژگی در هیچ NGO دیگری با کنگره 60 قابل برابری نیست. در دستور عمل کار NGO ها آمده است که باید ازنظر مالی مستقل باشد و این در هر زمینه فعالیتی صدق می‌کند. در ایران تنها NGO که ازهر نظر کاملاً مستقل است کنگره 60 است؛ و یکی از چیزهایی که باعث شده است کنگره 60 کاملاً مستقل باشد همین مسائل مالی کنگره 60 و سرمایه‌های انسانی کنگره 60 است.

 

در NGO های دیگر که درزمینهٔ اعتیاد فعالیت می‌کنند به علت اینکه در مسائل مالی خود ضعیف هستند همیشه برای مکان جلسات خود دچار مشکل هستند ولی کنگره 60 یکی از نقاط قوت آن این است که مکان برگزاری جلسات را یا اجاره می‌کند و یا خریداری کرده است و هیچ‌گاه این نگرانی در من به‌عنوان یک مسافر وجود ندارد که با دربسته مواجه شوم و جلسه به خاطر این قبیل مشکلات برگزار نشود؛ و این به انسان قدرت می‌دهد تا درمان خود را به نحو احسنت به پایان برساند با خیال راحت و بدون دغدغه و این به ما قدرت می‌دهد.

 

این استقلال مالی در کنگره 60 همانند همه بخش‌های دیگر مثل نیروی انسانی و علمش باید از خود کنگره بجوشد. اگر از بیرون باشد نمی‌شود و باید توسط خود اعضای کنگره 60 تأمین شود. ما به این درک و فهم رسیده‌ایم که اگر ما برای خود حرکت و اقدام نکیم ما به درمان نمی‌رسیم و هیچ اتفاق خاصی رقم نخواهد خورد

کنگره 60 از هیچ نظر فقیر نیست و بچه‌های کنگره 60 قدرت انجام هر کاری رادارند. بهترین استادها می‌شوند، بهترین خدمت‌گزارها می‌شوند، در بهترین جایگاه‌ها قرا می‌گیرند و خدمت می‌کنند و هم در مسائل شخصی و هم در مسائل خانوادگی و کنگره رشد می‌کنند. پارسال کنگره 60 در هفته لژیون مالی بالغ‌بر دو میلیارد پول جمع کردیم که این‌یک اتفاق کم‌نظیر است که من به‌شخصه درجاهای دیگر نظیر آن را ندیده‌ام. ما آموزش‌دیده‌ایم و یاد گرفته‌ایم و دیگران این آموزش را نگرفته‌اند. ما این‌ها را یاد گرفته‌ایم که دیگران این‌ها را یاد نگرفته‌اند. موضوع پول‌دار بودن یا نبودن ما نیست، بلکه چیزی که مهم است دارایی ما است و دارایی ما کم نیست. خود رهایی مگر چیز کمی است. رهایی چه قدر می‌ارزد و از آن اوضاع نابسامان رها شدن چه قدر ارزش دارد. هیچ قیمتی روی این دارایی نمی‌توان گذاشت.

 

هرکسی که در کنگره 60 به رهایی می‌رسد با حساب سرمایه‌های مالی و اجتماعی بالای دوازده میلیون تومان در یک سال برای کنگره 60 هزینه دارد. این هزینه شامل هزینه‌های مالی و اجتماعی هستند. فقط در سال گذشته دو میلیارد تومان هزینه قند و چایی ما شده است.

 

همه این‌ها برای ما آموزش و درس در بردارد که اگر یاد بگیریم به خود کمک کرده‌ایم، نه به دیگران. به‌طور مثال خود من وقتی به رهایی رسیدم این رهایی فقط برای من نبود بلکه خانواده 4 نفری من نیز به رهایی رسید و از دست اعتیاد خلاص شد و من الان چند سال است که به کنگره می‌آیم و اگر در این سالها 4 تا دوازده میلیون تومان به کنگره کمک کرده باشم تازه بدهکاری خود را به کنگره داده‌ام و من پولی به کنگره نداده‌ام ما اگر کار را انجام می‌دهیم برای حال خود انجام می‌دهیم و شکر خدا کنگره مشکل مالی ندارد.

 

ما می‌خواهیم این مکان را آماده کنیم برای کسانی که در آینده معتاد می‌شوند برای اینکه جایی برای درمان آن‌ها وجود داشته باشد این کمک‌ها برای کسانی است که شاید ما هیچ روزی آن‌ها را نبینیم ولی می‌خواهیم به آن‌ها کمک کنیم و بابت این کمک می‌خواهیم بدهی خود را به کنگره بدهیم، می‌خواهیم بهای رهایی خود را دهیم می‌خواهیم با مبلغی که کمک می‌کنیم قیمت رهایی خود را بالا ببریم و بگوییم که رهایی ما قیمت و ارزش زیادی برای ما دارد. ما این چیزها را در کنگره آموزش می‌بینیم تا بتوانیم ببخشیم. همین‌طوری نمی‌توان چیزی را بخشید، بخشش آموزش می‌خواهد نیاز به پول ندارد. بخشیدن دل می‌خواهد پول نمی‌خواهد. بخشش به میزان دل آدم است نه به میزان پول آدم. این دل به آن عقل وصل است که با خودش دو دوتا چهار تا می‌کند که من از کجا به کجا رسیدم و چه اوضاع نابسامانی داشتم و حالا چه حال و اوضاعی دارم. آیا من هم این وظیفه رادارم که چیزی را که به دست آورده‌ام شرایطش را برای دیگران مهیا کنم تا آن‌ها هم این رهایی را به دست بیاورند.

 

یک سری از آدم‌ها خودشان را به‌راحتی هیچ می‌کنند و با خود می‌گویند که اگر من نباشم کسی متوجه حضور من نخواهد شد. اگر من کمک نکنم مهم نیست و اگر من باشم یا نباشم فرقی ندارد؛ و این خیلی بد است که کسی از بودن و نبودن ما خبر نداشته باشد. سعی کنید که در کنگره در همه‌چیز مشارکت کنید. چه در کارها و جایگاه‌های خدمتی است و چه در مسائل مالی است. ما امسال به لطف خدا یک شعبه دیگر در قزوین هم راه‌اندازی کردیم که با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام‌شده است تا دو هفته دیگر شروع به کار می‌کند و این مکانی را نیز که در آن هستیم می‌خواهیم بخریم و کارهای مقدماتی آن نیز انجام‌شده و به امید خدا با کمک‌های مالی و مشارکت شما در گل‌ریزان این امر میسر می‌شود. من این اطمینان را به شما دارم و شما هم با اطمینانی که به خوددارید به امید خدا این کار صورت می‌گیرد.

با تشکر از تمام مسافران نمایندگی قزوین که در برگزاری این جشن زیبا نقش داشتند

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فائزه پنجشنبه 18 آبان 1396 10:04
خداقوت خدمت تمامی دوستان.
همسفر حمیده پنجشنبه 18 آبان 1396 00:52
درود بر این همت و مشارکت.
همسفر فاطمه چهارشنبه 17 آبان 1396 21:26
خداقوت به همه عزیزان زحمت کش شعبه قزوین انشالله که این مبالغ در راه درست صرف امورات کنگره 60شود
همسفر خدیجه چهارشنبه 17 آبان 1396 20:51
خداوند به زندگی همگی برکت عطا کنه خداقوت
فرهاد رهجوی اقاموسی از قزوین چهارشنبه 17 آبان 1396 18:47
خسته نباشی، آقا جواد.
دست دوستان درد نکنه، خوب کمک کردند.
مسافر کریم عسگری فرد چهارشنبه 17 آبان 1396 14:49
با سلام وخسته نباشید خدمت ایجنت محترم شعبه
آقا کوروش وهمه عزیزانی که در این روز قشنگ مشارکت
کردند وبا عمل اثبات کردند دیگران کاشتند ما خوردیم و
ما می کاریم دیگران بخورند...

خدا قوت آقا جواد
محسن چهارشنبه 17 آبان 1396 13:12
سلام
خدا قوت به همه مسافران عزیز که هر کدام نهال محبت عشق در کنگره دیشب کاشتن تا آیندگان از آن استفاده کنند
همسفر مریم چهارشنبه 17 آبان 1396 13:10
خدا قوت خدمت آقا کورش خدا برکت بده به زندگی دوستان که در گلریزان شرکت کردند. خدا قوت آ قا جواد
مسافر جواد چهارشنبه 17 آبان 1396 12:57
انچه باور است محبت است و ان چه نیست ظروف تهی است

خدا را شکر که مسافران نمایندگی قزوین با عمل خود نشان دادند که ظرف های تهی نیستند و درونشان پراز محبت و مهربانی است . این روز قشنگ را به تمام اعضای نمایندگی قزوین تبریک عرض می کنم
مسافر امیر چهارشنبه 17 آبان 1396 12:04
خسته نباشی، آقا جواد.
دست دوستان درد نکنه، خوب کمک کردند.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو